Hvězdná brána: Archa pravdy (Stargate: The Ark of Truth)

SG-1 pátrá v ruinách Dakary po jediném zařízení, které by mohlo v jednom okamžiku ukončit válku s Orijskou armádou. Archa pravdy by podle všeho měla Převorům vyjevit skutečný obraz věcí a pokud prohlédne jeden, pochopí v zápětí i ostatní. Avšak jak se zdá, Dakara je slepou uličkou, která se pro SG-1 málem stává konečnou stanicí. Při hledání artefaktu jsou napadeni jednotkami vedenými Tominem. Jeho přítomnost se v tuto chvíli zdá být klíčovou. Ve chvíli, kdy se jim daří zastavit Převora je Tomin jediný, kdo jim je ochotný věřit. Pochybnosti ho provázeli již v minulosti, nyní si je již naprosto jist špatností svých činů. Rád by je všechny odčinil, proto nabízí své služby při pátrání po arše. Ta se podle všeho nikdy nedostala pryč s Orijské galaxie. Na SG-1 tak čeká nebezpečná mise k domovské planetě Oriů. Na Celestis podle všech pramenů staří Alterané archu uschovali před svým odchodem .

Aniž by si to Daniel uvědomoval, na zdárné splnění nejsou tak úplně sami. Vize Merlina nejsou jen zastrčené vzpomínky, co mu po něm zůstali. Je to jejich tajný průvodce, Morgana. Ta je rozhodnuta pomoci lidem archu najít a dovádí je až k místu jejího úkrytu. V tuto chvíli však dochází na Odyssee k pořádným potížím. Bývalý agent CIA James Marrick, nyní pracující jako dohled u mezinárodní komise se do této galaxie vydal se svým vlastním posláním. Orijové plánují velkou invazi, na níž mají přichystáno mnoho lodí. Pro tuto příležitost si pro ně hodlá připravit překvapení, mocného nepřítele, na něhož budou krátcí i oni. Právě se mu podařilo vytvořit replikátora, kterého stačí jen dostat na palubu jedné jejich lodi. A pokud při tom bude muset obětovat Odysseu, tak tak učiní. To je plán, který se vůbec nezamlouvá Carterové. Replikátory je potřeba zastavit, což dost znesnadňuje přílet orijských lodí. Ty přilákalo zapnutí asgardského počítače. Nyní tedy Odyssea bojuje s dvěma protivníky a není vůbec jisté, zda se jim podaří uspět.

Příliš růžově to nevypadá ani na povrchu planety. I když se jim podařilo archu najít, krátce po jejím vynesení napovrch jsou obklíčeni armádou oriů. Jediný, komu se podařilo vyhnout zatčení je Teal’c, který byl po zásahu zbraní považován za mrtvého. To se ale přepočítali. V tuto chvíli má stále dost sil se vydat k městu Oriů. V tuto chvíli opětovně zasahuje Morgana, když těsně u bran města léčí jeho zranění. Teal’c tak nabírá sály, aby mohl vysvobodit své přátele a najít způsob, jak aktivovat archu. K tomu je potřeba znát správný aktivační kód. Ten Morgan nenápadně prozradila Vale, která si ale není jistá, které že to symboly svítily. Daniel tak musí odhalit aktivační kód, než ho Doci zastaví. Jen pokud Převorové v této galaxii prohlédnou, zastaví své válečné tažení. To je nejen jediná šance pro ně samotné, ale i lidi na Odyssee. Ta je pod těžkou palbou a již jí nezbývá mnoho času. Prozření značně oslabí i Adriu, což by snad mělo vyrovnat síly, aby s ní Morgana mohla svést rovnocenný souboj.

Comments are closed.