Hvězdná brána – Karanténa (Sight Unseen)

SG-1 přináší ze své průzkumné mise na písečnou planetu antické zařízení. Sice naprosto netuší, k čemu slouží, avšak podle všech předpokladů není vyzařovaná energie škodlivá. A tady na základně budou mít mnohem více prostředků ho prostudovat. Během podávání hlášení náhle Jonase zaskočí podivný tvor vznášející se v rohu místnosti. Než se však kdokoliv stihne otočit, tvor mizí ve zdi. Generál Hammond z obezřetnosti nechává SGC uzavřít. Avšak pátrání po záhadném zvířeti vychází naprázdno. Možná je potřeba zvážit, zda se i u Jonase neobjevili vedlejší účinky vystavení naquadrii. To ale nic neprokazuje, ba naopak Jonas již není jediný, kdo ony tvory vidí. Nyní je jimi základna přímo prolezlá.

Je proto nanejvýš důležité prozkoumat přinesené zařízení. Překlad textů již začíná dávat tušit, čeho se tu stávají svědky. Pomocí antického přístroje mohou vidět tvory z jiné dimenze. Ti tu žijí nezpozorováni od počátku světa a s naší dimenzí nijak nepřichází do styku. Ovšem jejich existence by stejně vyvolala chaos. O to horší je Jackovo hlášení. Ten se stal svědkem zjevení jednoho z tvorů u benzinové pumpy. Neznámo jak se to muselo dostat z SGC a nyní se po Colorádu začíná šířit panika. O to podstatnější je najít řešení. Odnést zařízení zpět na P9X-391 se zdá naprosto neúčinné. Stejně jako odpojení energetického pole. To je zřejmě jen jistou vábničkou, zviditelnění obyvatel jiné dimenze má očividně na svědomý něco jiného.

Poslední možností jak zvrátit fungování přístroje je přeprogramování jeho krystalů. To by snad mohlo zabrat a neutralizovat jeho následky. To se naštěstí nakonec daří, ale tím ještě není ani zdaleka katastrofa zažehnána. Nyní je potřeba nový náboj rozšířit mezi lidi, kteří v tuto chvíli věří v zastírací verzi o úniku halucinogenního plynu. Tedy až na jednoho. Vernom Sharpe si prožil armádní experimenty již během války v Zálivu. A až příliš si uvědomuje, co se kolem něj děje. Armáda se opětovně snaží něco ututlat. Pud sebezáchovy mu v této situaci radí utéci. Jack má proto o zábavu postaráno, musí najít Vernova dříve, než šířící se prolínání dimenzí zapříčiní nějakou katastrofu.

Comments are closed.