Hvězdná brána – Křížová výprava (Crusade)

Daniel se chová dost podivně, když přichází do šatny a žádá si mluvit s Cameronem. Již s prvních vět vychází najevo důvod jeho chování, v jeho těle se právě nachází Vala. Konečně se jí podařilo najít cestu, jak se spojit s SGC a varovat je před nebezpečím, které přichází. Když se jí před nějakou dobou podařilo zničit superbránu, opravdu jí to vtáhlo do galaxie Oriů. Zde jí našel Tomin. Hodný muž, věrný sluha Oriů, na něhož se zbytek vesnice kvůli jeho kulhání kouká přes prsty. Vala se u Tomina zabydlela, a když zjistila, že je těhotná, tak si ho i vzala. Přeci jen v tomto nábožensky zaměřeném světě by mít nemanželské dítě mohl být problém. Avšak její život obyčejné ženy v domácnosti hodně rychle narušila Tominova novinka. Převor mu požehnal a vyléčil jeho zranění. Nyní může normálně chodit, běhat a bude schopný bojovat za slávu Oriů.

Kousek za vesnicí se začínají stavět invazní lodě a shromažďovat armáda o tisíci mužích. V tuto chvíli se Vala začíná snažit spojit se silami odporu, což ale není nic jednoduchého. Neví komu věřit a ve chvíli, kdy má pocit, že již někoho, kdo by jí mohl přivést k odporu našla, je zadržena správcem jménem Seevis. Ten po ní žádá jména ostatních nevěřících a pro výstrahu jí připoutává uprostřed náměstí. Tři dny bez vody a jídla je pro ni hodně vysilující a nebýt Tomina, který jí nakonec přišel osvobodit, nejspíše by zemřela. V tuto chvíli se Vala rozhodla začít být aktivnější. Jejím cílem je místo, kde přívrženci Oriů staví své lodě. V lomu pod ní je několik mateřských lodí, když v tom se za ní objevuje Seevic. To on je vůdcem místního odporu a právě plánuje diverzní akci. Jeho lidé poškodili Orijské lodě. Takže až je přijdou slavnostně Převorové aktivovat, dojde k řetězové reakci, při níž budou zničeny nejen lodě, ale všichni věrní stoupenci Oriů.

Seevisovi se dokonce podařilo získat kontrolu nad komunikačním zařízením, jenž hodlal Valu nechat po skončení své diverzní akce použít. Ale něco selhalo a všechny lodě byly aktivovány. Spojit se s SGC se tak stalo poslední nadějí na záchranu před blížící se křížovou výpravou. Orijové mají k dispozici superbránu, jíž je potřeba objevit a připravit je tak o jejich výhodu. Pro Valu je toto varování možná posledním činem, jelikož o zradě Seevika vědí Převorové. Ti poslali Tomina, aby se o něho postaral. A to je možná jediný důvod, proč si Vala i tentokrát dokázala zachránit život. Někdo jiný by jí nejspíše zastřelil i s ostatními. Na pozadí těchto událostí trochu zapadají politické hry kolem hvězdné brány. Plukovník Chekov oznamuje Landrymu rozhodnutí jeho vlády nepokračovat v současné spolupráci. Rusové hodlají spustit vlastní program, a proto chtějí bránu vrátit. Tento manévr je však jen hrou, jak získat právě dostavenou X-304.

Comments are closed.