Hvězdná brána – Kruh se uzavírá (Full Circle)

Pro Abydos nadchází krušná chvíle. Anubis míří k této planetě, aby zde nalezl Raovo oko. A to mu nesmí dovolit. Skaara tedy odhodlaně shromažďuje bojovníky, aby se s nimi postavil na odpor. Vždyť v tom nebude sám, Daniel na ně dohlíží a slybuje jim podporu. Ta přichází v podobě SG-1. Proti všem pravidlům kontaktuje Jacka ve výtahu SGC, aby ho poinformoval o vývoji situace. Vladci soustavy v minulosti vládli šesti mocnými artefakty, které jim napomáhali udržovat moc. Již samotné měly velkou moc, ovšem společně se jejich síla zdesetinásobuje. A Anubisovi se již podařilo získat pět artefaktů. Tento poslední mu nesmí ulpět v rukách, to by byla pro všechny katastrofa. SG-1 musí okamžitě vyrazit na Abydos a Raovo oko najít jako první. Je jedno, jestli ho odnesou do bezpečí nebo zničí, hlavně jej nesmí získat Anubis.

Avšak zdá se, že je již velice pozdě. Hledání artefaktu nejde příliš rychle a Anubisova nová mateřská loď právě dorazila na oběžnou dráhu. Okamžitě přichází i útok na pyramidu, kde se několik místních mladíku snaží s Teal’cem odrazit drtivou přesilu. To dle očekávání není v jejich silách a dochází k postupnému vyklízení pozic. Ve chvíli, kdy přichází i o kontrolu nad hvězdnou bránou se vše zdá ztracené. Sice se Jonasovi s velkou pomocí Daniela podařilo najít tajnou komnatu, ale nač jim to je, když jsou uvězněni v pyramidě. Kromě Raova oka tu však nachází i velice starou tabulku psanou v antičtině. Mluví se v ní ztraceném městě plném mocných antických zbraní. S nimi by se jim snad konečně mohlo povést porazit Anubise. Jenže to by se odtud nějak museli dostat. Prozatím to vypadá na hodně patovou situaci. Oni mají oko, které chce Anubis nepoškozené, zato jsou však nepropustně obklíčeni.

V toto chvíli je Daniel odhodlán začít vyjednávat s Anubisem. Při tom se dozvídá hodně nečekanou věc. Důvod, proč se dostal k tolika vyspělých technologiím antiků je jeho povznesení. Netuší, jak ale tomuhle goa’uldovi se podařilo povznést. A ve chvíli kdy se jej ostatní snažili navrátit do smrtelné podoby, uvízl někde mezi těmito dvěma světy. A právě nyní je odhodlán zničit celou planetu, pokud nedostane, co chce. Tomu se musí zabránit. Daniel je tedy ochoten uzavřít dohodu, vydá mu Raovo oko, pokud jeho přátele nechá odejít a Abydos nechá být. Anubis na tuto dohodu přistupuje. Jack na Danielovo naléhání nakonec dost neochotně předává artefakt do rukou Heraka. V tomhle holt musí Danielovi věřit. A pokud je přesvědčen o strategickém významu ztraceného města, musí v to doufat. Avšak věřit goa’uldovi je hodě pošetilé. Anubis ve chvíli kdy získává artefakt, aktivuje mocnou zbraň, s níž ničí flotilu vedenou vpádcem Yu a následně i samotný Abydos. Zabránit mu v tom nedokáže ani Daniel. Ve chvíli, kdy hodlá Anubise zničit, jej ostatní povznesení zastavují.

Comments are closed.