Hvězdná brána: Návrat (Stargate: Continuum)

SGC se konečně podařilo dopadnout poslední Baalův klon a dnešní slavnostní extrakce snad učiní definitivní tečku. Vládcové soustavy budou tímto krokem vymíceni a vesmír bude mnohem bezpečnějším místem pro život. Jenže ve chvíli, kdy má dojít k extrakci je Baal až nepřirozeně sebejistý. Sice je potřeba jeho výhružky brát s rezervou, ale i tak není vše v pořádku. Zničehonic se začínají ztrácet lidé a následují i budovy. Něco se muselo pokazit a nejlepší bude okamžitý návrat do SGC. Daniel v posledním okamžiku vytáčí Zemi, avšak po průchodu bránou rozhodně nejsou na velitelství. Neznámo proč končí SG-1 v nákladovém prostoru lodi, kde se každou minutou nesnesitelně snižuje teplota. Je potřeba jednat, dříve než umrznou. Snaha odpálit ledovou krustu však způsobuje uvolnění Achillese, která se začíná potápět. Není času nazbyt, je potřeba neprodleně najít nějaké teplé oblečení a dostat se z lodě.

Pochod bílou krajinou dává Carterové dostatek času si uspořádat, co se vůbec stalo. Baal vůbec neblafoval. Nějak se mu muselo podařit vrátit v čase a zabránit tomu, aby se na Zemi zprovoznila brána. A tím, že během změn v časové ose právě procházeli červí dírou, jsou v tuto chvíli jediný, kdo si to uvědomuje. Musí se tedy nějak pokusit o nápravu. To by ale nesměli narazit na odpor armády. Té se vůbec nezamlouvá myšlenka jakýchkoliv změn. Daniel, Cameron i Samantha jsou tedy začleněni do běžného života a musí si zvykat na tuto časovou linii. Avšak strčením hlavy do písku se potíže nevyřeší. Nebezpečí někde tam venku číhá a Baal již jen čeká na okamžik, kdy se mu podaří upevnit svojí pozici mezi Vládci soustavy. Toho dosahuje oboustranně výhodnými domluvami pramenícími z jeho znalostí. Nyní, když se mu podařilo porazit posledního vzpurného goa’ulda, může již veškerou svoji pozornost zaměřit na Zemi.

SG-1 je povolaná do Bílého domu, aby přišla s řešením, jak odvrátit invazi. Na to ale bude nejspíše již pozdě, jelikož Baal zná veškeré slabiny planety, na níž nějaký čas žil. První salva útoku tak míří přímo na bránu a antickou základnu v Antarktidě. Tohoto velkého vítězství hodlá využít i Qetesh k uchopení moci. Baal je zabit a ona se vrací na jeho domovskou planetu, kde má svoji laboratoř schopnou vyhledávat erupce na sluncích. Ta je cílem i pro Teal’ca, který se chystá pomstít smrt svého pána. K cestě hodlá využít druhou hvězdnou bránu, jenž se nachází v Rusku. K té míří i SG-1 ve snaze napravit co půjde. I přes počáteční nedůvěru se jim nakonec daří navázat s Teal’cem spolupráci ve společném cíly, změnit časovou linii do doby, kdy jsou Vládci soustavy poraženi a jaffové se těší svobodě. K tomu je ale potřeba projít do minulosti a dopomoci posádce Achilla loď bezpečně dopravit do přístavu. Jen tak Daniel Jackson za nějakých padesát let dostane svou šanci zprovoznit hvězdnou bránu a změnit tak celou tvář galaxie.

Comments are closed.