Hvězdná brána – Nemesis (Nemesis)

Po všech těch nebezpečných misích nakonec Jacksona zradilo slepé střevo. Celý tým SG-1 je tak alespoň na týden vyřazen s aktivní činnosti a může si užít zaslouženou dovolenou. Teal’c se rozhodl tuto příležitost využít k návštěvě své rodiny, Carterová se pouští do důkladnějšího zkoumání nakadahového reaktoru a Jack hledá někoho, s kým by vyrazil na ryby. Jenže o týden nerušeného rybaření zřejmě stojí opravdu jen on. Dříve než však dokáže živě vyobrazit, jaké kousky na jeho místě lze chytit, ocitá se na palubě Asgardské lodi. Tentokrát je ale něco špatně. Po palubách se pohybují podivní mechaničtí pavouci a Thor ho unaveným hlasem naviguje k zapadlé kajutě v ústraní lodi.

Thorův zdravotní stav je kritický, avšak na to, aby O’Neillovi osvětlil situaci má ještě sil dost. Během bojových manévrů byla jeho loď obsazena replikátory, kteří využili znalostí počítače k nabrání směru na Zemi. I přes všechny snahy je zastavit se dostali až sem. On již nemá sílu ani nápady, jak tuto hrozbu odvrátit, proto sem přenesl jeho, čímž ho společně se vším kolem odsoudil ke smrti. Loď je v tuto chvíli pastí, s níž neexistuje úniku. To nic nemění na tom, že je potřeba jednat. O’Neill žádá generála Hammonda o výbušniny. S jejich pomocí odvrátí případnou invazi, bez toho, aniž by ohrozil kohokoliv dalšího. Jenže Carterová s Teal’cem nehodlají zůstat stranou a přenášejí se na Thorovu loď společně se zásobami. A zřejmě to byl správný krok. Plukovníkův plán je kvůli vnitřní konstrukci Asgardských lodí předem odsouzen k zániku.

Pokud chtějí uspět, musí přijít s něčím mnohem rafinovanějším. Zřejmě bude potřeba vyčkat do okamžiku, kdy se replikátoři rozhodnou o sestup do atmosféry. Pokud v ten okamžik sabotují sestupové trysky, dojde k neřízenému pádu, při němž celá loď a vše na ní shoří v atmosféře. Ač to nikoho doposud nenapadlo, je i cesta, jak se dostat pryč s lodi. Vždyť jsou na oběžné dráze Země. Mohou tedy transportním paprskem přenést bránu a odejít s její pomocí. Na nějaké velké zahálení však již není čas. Replikátoři již strávili většinu lodi a chystají se najít si novou potravu na Zemi. A snaha SG-1 jim v tom zabránit se jim opravdu vůbec nelíbí.

Comments are closed.