Hvězdná brána – Odstíny šedi (Shades of Gray)

Snaha uzavřít výměnu technologii s Tollanci vychází i tentokrát naprosto naprázdno. Znechucený jack je proto rozhodnut si domů odnést alespoň něco. U východu z budovy tedy krade zařízení, jenž tak dokonale dokázalo deaktivovat jejich zbraně. Generál Hammond je získanou technologii nadšen, avšak jen do okamžiku, kdy zjišťuje pravdu. Kvůli dobrým diplomatickým stykům si nemohou takováto faux pas dovolit. Za tento prohřešek by navíc mohl být O’Neill postaven před vojenský soud. Avšak generál Hammond je ochoten přivřít oko a nabídnout mu alternativní řešení. Pokud přijme odchod do předčasného důchodu, tak tuto nepříjemnost nějak vyřeší bez dalších postihů. Se zřetelně ublíženého Jacka se tak stává důchodce.

Podle všeho za změnou jeho chování je zamítnutí podpůrného programu. V něm bylo počítáno s druhou vojenskou základnou umístěnou mimo Zemi, jíž měl velet právě O’Neill. Jenže Pentagon tento návrh smetl ze stolu a v tuto chvíli se u Jacka začali projevovat změny v chování. Daniel je o to raději, když může Jackův dům opustit, jejich léta budované přátelství zřejmě nemělo příliš hluboké základy. To se dá říci i o plukovníku Maybournovi, jenž se dost nečekaně u Jacka objevuje. Poslední hlášení s SGC ho velice zaujala. Přeci jen, kdy jindy se mu poštěstí moci svému rivalovi pogratulovat k odchodu do důchodu a nabídnout mu možnost pracovat pro něho. Podle všeho, zabavením druhé brány, tajný projekt jedné z odnoží NID neskončil a vesele pokračuje dál s utajovaného místa v galaxii. A O’Neill by byl přímo ideálním velícím důstojníkem této jednotky.

Pod záminkou odchodu na Edoru se Jack dostává až do velitelství rebelů. Ti mají k dispozici to nejmodernější možné vybavení pro analýzu odcizených předmětů a ty menší dokonce propašovávají přes svůj kontakt na Zemi. Na Jacka téměř okamžitě čeká možnost si svůj nový tým vyzkoušet v praxi. Sehraní profesionálové se k artefaktu Asgardského původu dostávají bez sebemenšího odporu. Tak teď již jen předat předmět dál a pustit se do dalšího bádání. V tuto chvíli však začínají jednotlivé nashromážděné artefakty mizet. Na oběžné dráze je vypátrala Asgardská loď a hned co si vezmou zpět své věci, začnou brát i lidi. Tedy pokud všichni neprojdou zpět na Zemi, kde na ně již čeká uvítací výbor s želízky. A těm se nevyhne ani plukovník Makepeace, jakožto zrádce ve vlastních řadách.

Comments are closed.