Hvězdná brána – Odveta (Talion)

Bra’tac pořádá mírovou konferenci, na níž se snaží sjednotit jaffy v boji proti Oriům. Jenže to se příliš nehodí do karet Arkanovi, jaffovi, který nikdy nedokázal získat významnějšího postavení a v bitvách s Teal’cem utrpěl nejednu drtivou porážku. Arkad je nyní věrným vyznavačem počátku a začal shromažďovat jaffy ve snaze šířit toto učení. Ve snaze zabránit vzniku koalice jaffů odhodlaných se Oriům postavit neváhá vyslat Ba’Kala, aby způsobil tak hanebný čin, jakým je bombový útok. Při něm umírá 32 jaffů a mnoho dalších je vážně zraněno, včetně Teal’ca a Bra’tacem. Oba měli hodně štěstí, že se jim vůbec podařilo přežít. To však nic nemění na Teal’cově zápalu se za všechny mrtvé pomstít. V tuto chvíli je to tím nejlepším možným řešením, neboť se proslýchá, že se Arkad chystá ve jménu Oriů zaútočit i na Zemi.

Vrchní velení však nehodlá povolit jakýkoliv preventivní útok, pokud si nebudou jistí pravdivostí těchto informací. Teal’c se proto vydává na vlastní soukromou vendetu. Nejprve si vyhledává muže, který tajemnému útočníkovi prodal potřebné výbušniny. Od něho se nakonec dozvídá, kde se ukrývá Ba’Kala. S ním vůbec nehodlá jednat v rukavičkách, nezaslouží si nic jiného, než okusit utrpení zemřelých. A pro to není nic drastičtějšího, než mu vyjmout jeho symbionta a místo něj do vaku umístit tu stejnou výbušninu, co použil ke zbabělému útku na nevinné vesničany. V tuto chvíli zkrátka neexistuje v celém vesmíru žádná síla, která by dokázala Teal’ca zastavit v jeho cestě za zaslouženou odplatou. Arkad byl vždy zbabělec, který nechával špinavou práci dělat druhé a ani tentokrát to není jinak.

Zatímco se Teal’c snaží vypátrat místo, kde se Arkad ukrývá, ten žádá o audienci v SGC. Podle všeho přišel dojednat dohodu o vzájemném respektování. Pokud pozemšťané nebudou zasahovat do jeho víry, on použije veškeré své prostředky, aby zastavil radikální frakci jaffů připravujících útoky na Zemi. Nikdo v SGC jeho slovům nevěří, avšak nemohou nic riskovat. Arkad je v tuto chvíli zřejmě jediný, kdo má nějaké informace o této teroristické síti. Musí ho tedy udržet naživu do té doby, než to z něj nějak dostanou. Ale to nebude vůbec snadné, proti sobě tentokrát mají jednoho z nich. Muset zastavit Teal’ca nikoho příliš netěší. Je ale také otázkou, zda je to vůbec možné. Přeci jen Teal’c je mocný válečník a navíc má výhodu překvapení.

Comments are closed.