Hvězdná brána – Osamění (Solitudes)

Velitelstvím SGC se rozezněla výstražná siréna. Právě dochází ke kontaktu zvenčí a žádný tým by se neměl vracet. Netrvá však dlouho a počítač přijímá kód SG-1. Jak se zdá jejich příchod na P4A-771 se nesetkal s příliš vlídným přijetím a krátce po jejich příchodu se ocitli pod palbou. Její následky jsou znatelné i na samotné bráně. Červí díra se zdá značně nestabilní a zvyšující se napětí poškozuje jeden obvod za druhým. V tuto chvíli jsou značnou rychlostí vymrštěni Daniel s Teal’cem. Ač poraněni, jejich hlavní starostí je osud jejich přátel. Plukovník i Carterová museli být těsně za nimi, tak co se mohlo stát, že neprošli s nimi?

Tu samou otázku si musí klást i Samantha. S naprosto neznámého důvodu je brána vyhodila v zamrzlé jeskyni. A jak to vypadá, jsou tu sami. Něco muselo selhat a oni jsou nyní na nějakém nehostinném místě s pramalou nadějí na záchranu. Jejich již tolik špatnou situaci navíc komplikuje plukovníkovo zranění. Brána ho vymrštila takovou rychlostí, že utrpěl hned několik zlomenin. Pochroumaná noha, zlomená žebra a nejspíše tu je i nějaké to vnitřní zranění. Samantha nemá příliš času na zahálení. Musí okamžitě najít ovládací panel, vyhrabat ho z nánosu ledu a zadat adresu domů. Jen kdyby to nepřinášelo jen samé potíže. Jak se zdá, brána odmítá zadanou adresu přijmout. Zřejmě přišel čas si přiznat pravdu, jsou zde uvěznění. Je tedy záhodno zvážit plán B.

Příliš slavně nedopadají ani snahy záchranných týmů. Prohledávání možných planet, kde by mohl O’Neill s Carterovou být, nepřináší žádné výsledky. Pro generála Hammonda nastává těžké rozhodnutí, je potřeba uvážit zastavení dalších záchranných operací. V tuto chvíli se Daniel snaží přijít na řešení. Něco museli přehlédnout, někam při výboji červí díra přeskočit musela. V tuto chvíli mu Samantha nevědomky dává odpověď. Zdánlivě aktivní brána vykazuje značné chvění, něco takového by mohlo znamenat fantastický objev. Někdo se právě snažil zavolat sám sobě, na Zemi musí být ještě druhá hvězdná brána.

Comments are closed.