Hvězdná brána – Panství (Dominion)

Vala se opětovně dostává do pořádných potíží. V krčmě byla přichycena při falešné hře, což se místním rozhodně vůbec nelíbí. Pro Valu se v tuto chvíli paradoxně stává záchranou Adria. Ta si jí zde našla a hrozně jí zajímá, proč již není se svými pozemskými přáteli. Za vším stojí její sny. Když pomine, jak se v jednom z nich proháněla ve stardance, tak jde zejména o její výklad tabulky vedoucí k Clavus Therresa Infiniatis. Symbol nekonečna na tabulce označuje šest znaků adresy cílové brány. Jenže když na určené místo doráží týmy SG, dostávají se akorát pod těžkou palbu Oriů. A tak v okamžiku, kdy Vala přichází s novou vizí, kde hledat tento poklad antiků, jí již nikdo nedůvěřuje. A jelikož toho o Zemi ví příliš mnoho, bude pro bezpečnost všech nejlepším řešením jí zavřít. To je něco, s čím se Vala nehodlala smířit a tak s pomocí sodanského maskovacího zařízení utekla.

Možnost najít antické skladiště zbraní je pro Adriu velice lákavá a neodolává si jít matčinu předzvěst ověřit. Místo zasloužené odměny jí však na místě čeká nemilé překvapení. SG-1 jí nastražila past, kdy Vale vpravili falešné vzpomínky, aby Adria nemohla prokouknout jejich lest. V tuto chvíli mají všechny trumfy v ruce. Adria je obklíčená a mohou se jí pokusit přesvědčit o odvolání armády Oriů. Jen kdyby v tuto chvíli na povrch planety nedorazila skupina jaffů. Ti se Adrii zmocňují a odvádějí jí ke svému pánovi, Baalovi. Ten s její pomocí plánuje ovládnout mocnou armádou, s níž by se mohl vrátit zpět k moci. Adria se stane hostitelem pro symbionta, čímž nad ní přebere kontrolu. A o tu se mu nechce příliš dělit s dalšími klony. Proto je na valnou většinu z nich spáchán atentát během důležitého setkání. Použití jedu na symbionty ale přežívá jeden jaffa užívající tretonin. Od něho se dozvídají místo Baalova ukrytu.

SG-1 se vydává Odysseou získat zpět Adriu. Ta je však již plně pod kontrolou Baala. Což podle všech není až tak špatný nápad, akorát by neškodilo, kdyby jí ovládal někdo důvěryhodnější. Na pomoc jsou proto přizváni tok’rové, aby Baala s Adrie vyjmuli a nahradili jej jedním z nich. To je něco, s čím se Baal nechce smířit a je rozhodnut raději hostitele zabít, než by se nechal vyjmout. I přes snahy tok’rů mu v tom zabránit, vstřikuje do těla Adrii prudký neurotoxin. Za těchto podmínek by bylo nejlepší jeho koncentraci zvýšit, aby netrpěla a nemohla případně před smrtí nikoho ohrozit. Ale v okamžiku, kdy se k tomu tok’ra chystá, se Adria probouzí s narkózy a odizolován ošetřovnu od zbytku lodě. V tuto chvíli hraje o čas. Musí udržet pozemšťany za zavřenými dveřmi do doby, než bude připravená k povznesení.

Comments are closed.