Hvězdná brána – Politika (Politics)

Zbytek týmu SG-1 jen velice těžko chápe, co se jim to Daniel snaží říci. Zažil něco neuvěřitelného a pro běžného smrtelníka je myšlenka mezidimenzionálního cestování jen velice těžce stravitelná. Jenže to si většina lidí myslí i o mezihvězdném cestování. A pokud již jednou projdete hvězdnou branou, musíte se připravit na cokoliv, i něco tak neuvěřitelného, jako je ničiví útok goa’uldů na Zemi. V tuto chvíli není záhodno nic podceňovat a Danielovo zjištění si dozajista zasluhuje přinejmenším prověřit. Alternativní reality mohou mít sice každá jiný průběh, ovšem v obou těchto světech došlo ke stejnému počátečnímu impulsu, zničení lodě Raa.

Tým však místo záchrany světa čeká mnohem náročnější úkol. Senátor Kinsey předsedá finančnímu výboru a položka uvedená jako Oblast 52 mu dlouho nedala spát sedm a půl miliardy je suma jíž nebyl ochoten podepsat. Prezident tedy rozhodl o odtajnění dokumentů Stargate a Kinseyho s nimi seznámil. Ten místo pochopení problému došel k daleko tvrdošijnějšímu názoru, že je potřeba projekt zastavit. Krom nehorázného rozpočtu se dle něj jedná o Pandořinu skříňku, jíž by měli uzavřít, než přinese celému světu zkázu. Ač je již rozhodnut, nakonec podlehl tlaku si vyslechnout argumenty generála Hammonda a týmu SG-1.

Avšak bez nějakých větších debat je jasné, kam vše spěje. Senátor není ochotný naslouchat jakémukoliv doporučení. On nechápe bránu jako první a nejspíše i jedinou obranu Země. Pro něho je to jen jedna vojenská expozitura, která se mu nehodí v rozpočtu. Nic na tom zřejmě nezmění ani Danielovo varování před blížícím se nebezpečím. Kinsey ho akorát považuje za blázna a vydává nekompromisní stanovisko. Projekt hvězdné brány bude s okamžitou platností ukončen. Komplex zůstane v provozu jen do návratů zbývajících dvou týmu venku a posléze zbývá jen zhasnout a doufat, že v této realitě goa’uldi nezaútočí.

Comments are closed.