Hvězdná brána – Překvapivá odhalení (Revelations)

K planetě přilétají goa’uldské ha’taky, což vyvolává okamžitou reakci Asgardů. Tato planeta je chráněna uzavřenou smlouvou s Vládci soustavy, proto přilétá Thor, aby sjednal nápravu. Avšak tentokrát podceňuje situaci. Při zahájení palby, vylepšené štíty ha’taku odolávají a naopak do těžkých problému se dostává asgardská loď. Krátce po této přestřelce přichází na Zemi Freyr s žádostí o pomoc. Válka Asgardů s replikátory je v plném proudu a oni si nemohou dovolit postrádat ani jednu ze svých lodí. Proto by rádi využili nákladní lodi vlastněnou pozemšťany, aby s ní vyrazili k planetě zachránit důležitý výzkum. Hluboko pod povrchem planety mají Asgardové tajnou laboratoř. A právě to je i důvod, proč Usirev k této planetě dorazil. Zachránit výsledky tohoto bádání je pro Astgardy životně důležité. SG-1 se tedy vydává zachránit vědce Heimdalla.

Ten již o jejich misi ví a okamžitě po doražení na určené souřadnice je přenáší do podzemní laboratoře. Zde se konečně SG-1 dozvídá, proč je jeho výzkum pro Asgardy tak důležitý. Pokud se jim nepodaří zastavit degradaci DNA, jejich rasa vymře. V tuto chvíli však mají ještě další problém. Oproti všem očekáváním Thor nezahynul. Usirev ho nyní drží v zajetí a na jeho výslech hodlá osobně dohlédnout Anubis. Je potřeba Thora nějakým odvážným plánem zachránit. To ale bude potřeba nejprve proniknout na Usirevovu loď. A to hodně rychle. Kdy se goa’uldům podaří vypátrat laboratoř je jen otázkou času. Na řadu tak přichází odvážný plán, jak využít příletu Anubise k použití kruhů, jakožto způsobu infiltrace lodi.

Ale i se všemi snahami se jim nedaří docílit deaktivace štítů. Usirev neváhá obětovat životy svých jaffů, aby pozemšťany zastavil a uvrhl do vězení. Mezitím je Anubis odhodlán od svého zajatce získat potřebné informace o Asgardských technologií. K tomu využívá mozkovou sondu, která napojuje Thorovu mysl na lodní počítač. To mu dává možnost alespoň částečně zasáhnout do lodních systémů a napomáhá Jackovi s Teal’cem k útěku. Na nějaké dlouhé otálení již není čas. Laboratoř byla objevena a je jen otázkou času, kdy se do ní i probourají. A až se to stane, musí být štíty vypnuty, aby mohl Heimdall všechny přemístit na nákladní loď. Ale i tak bude unik značně komplikovaný a bez pomoci to nejspíše nemají šanci zvládnout.

Comments are closed.