Hvězdná brána – Proroctví (Prophecy)

Na P4S-237 vypráví SG-1 starosta vesnice o otrocké práci svých lidí v dolech na nakadah. Baal sice jejich planetu před mnoha lety opustil poté, co byla většina surovin vytěžena. Avšak od té doby se jeho pobočník Mota každoročně vrací a žádá si svůj nakadah. Pro jeho lid je stále těžší zbytkovou rudu těžit, což vyvolává hněv jejich boha. O to raději přivítali příchod cizinců. Podle dávného proroctví to budou právě oni, kdo je osvobodí od krutovlády Mota. Během tohoto rozhovoru zažívá Jonas dost podivné deja’vu. To co jeden z vesničanů u stolu pronesl, viděl před malou chvílí ve svých představách. V tuto chvíli Jonas kolabuje, proto je odveden na ošetřovnu. Zde se prozatím nic závažného při jeho vyšetření neprojevuje, ovšem když během porady má další vizi, tak přichází ke slovu podrobnější vyšetření. To již přináší podezření na možnou tvorbu nádoru na mozku. Jonas je postaven mimo aktivní službu.

Ovšem i přes sílící bolesti hlavy si je naprosto jist, že s tím, co se děje má něco společného Nirrti. Vždyť už se setkali s lidmi s nadpřirozenými schopnostmi, tak proč by on nyní nemohl vidět do budoucnosti. Ostatní o tom přesvědčuje až jeho další vize o příchodu tok’rů. Tohle bylo opravdu hodně podivné, že přijdou právě oni, nijak vědět nemohl. Zřejmě má opravdu nějakou schopnost poodhalit roušku budoucnosti. Jenže na nějaké otálení není čas. Nádor v Jonasově mozku se rychle zvětšuje a SG-1 musí neprodleně vyrazit na P4S-237, aby pomohla místnímu lidu. Jak se tok’rům podařilo zjistit, Baal utrpěl potupnou porážku od vládce Yu a jelikož je nyní značně oslaben, lze předpokládat, že Mota se jej pokusí svrhnout. A to nemohou připustit, pokud hodlají Ellorimovi a jeho lidu pomoci. Ve chvíli, kdy se ale tým chystá k odchodu, přichází další vize. V ní vidí Jonas poraněnou Carterovou. Generál jí tedy z obezřetnosti nechává na velitelství, O’Neillovi při téhle misi stejně bude prospěšnější SG-15.

Zlikvidovat Mota by podle všeho nemělo být nikterak těžké. Je to odpadlík jen z několika jaffy, takže správně nastražená léčka by měla vše rychle a bezbolestně vyřešit. To by ale k nějaké muselo dojít, Chazen je svému bohu naprosto oddán a neváhá agresory ze Země zpacifikovat. Jack se tak probouzí ve vězení s pramalou vyhlídkou na útěk. V tuto chvíli Jonas vidí další útržek budoucnosti. Na SGC právě přichází kód SG-15, proto generál otevírá iris. Jenže místo nich se do prostoru brány dostávají jaffové, kteří přinášení velice účinnou výbušninu. Jak se zdá, Moto hodlá zničením SGC udělat dojem na Anubise, aby nikterak nezasáhl do jeho převratu proti Baalovi. A k tomu hodlá využít nastraženou léčku. Ve chvíli, kdy si O’Neill s SG-15 myslí, že utíkají ze zajetí, si na ně počíhají jaffové u brány. V tuto chvíli nelze předvídat, co se stane, pokud nějak zasáhnou. Ale nechat Jacka vběhnout do připravené pasti nemohou. I když se k němu generálovo varování nedostává přímo, spouští běh událostí měnící pochmurnou budoucnost.

Comments are closed.