Hvězdná brána – Prozrazené tajemství (Disclosure)

Sílící vliv Anubise neúnosně zvyšuje riziko přímého útoku na Zemi. Prozatím své síly zaměřuje na upevnění postavení mezi Vládci soustavy, ale jeho obracení pozornosti k Zemi je víceméně jen otázkou času. Již se dvakrát pokusil modrou planetu zničit a dvakrát se podařilo jeho plány zhatit. Jenže příště by již SGC nemuselo na odvrácení katastrofy stačit. Zřejmě nadešel čas o existenci projektu hvězdné brány informovat zástupce největších vojenských mocností planety. Pro plánování případné obrany bude jejich spolupráce nevyhnutelná. Pro velvyslance jsou ale právě představené informace spíše hloupým žertem. Nechce se jim věřit, že by něco jako cestování mezi planetami mohlo být vůbec reálné.

Vše proto považují za báchorky, které jim předkládá americká armáda ve snaze odvrátit pozornost od něčeho skutečného. Do hovoru v tuto chvíli vstupuje i senátor Kinsey, který si nemůže nechat ujít uštěpačnou poznámku. Je zkrátka vidět rozdíl mezi armádou a politiky. Obě tyto státní složky k sobě mají jistou zdrženlivost. Takže pro efektivní jednání je potřeba informace podat tím správným stylem. Jak jednotlivý velvyslanci začínají chápat, co se děje, přichází i rozhořčení. Vůbec se jim nezamlouvá, že jediný stát po šest let spravuje zařízení takovéhoto významu. Získané technologie zvrátili rovnováhu sil, což je naprosto nepřípustné. Zejména poté velvyslanec Číny vyhrožuje vyzrazením tohoto tajemství. Až přijde den D, měla by být veřejnost připravena na invazi goa’uldů.

Toto setkání hodlá k prosazení svých zájmů využít i Kinsey. Major Davis přichází se zprávou o jeho přestupu s finančního výboru k dohledu nad tajnými operacemi. To značí o jediném, jeho snahy připravit letectvo o kontrolu nad hvězdnou bránou a předat jí do rukou NID má osobní důvod. Takhle by měl plnou kontrolu nad projektem a to mu nesmí dovolit. Ale zdá se, že Kinsey má všechny trumfy v ruce a svým ohnivým projevem tlačí generála Hammonda do kouta. Ten ale rozhodně neztrácí pevnou půdu pod nohama. Senátor Kinsey totiž nemá ani potuchu o Hammondově ese v rukávu. Pokud dokáže něco přesvědčit zástupce pěti států o jeho kompetenci, je to vyjádření Thora, nejvyššího velitele asgardské flotily

Comments are closed.