Hvězdná brána – Rok 1969 (1969)

Plukovník již netrpělivě přešlapuje před hvězdnou bránou a čeká na odchod. Carterová stále něco upravuje v nastavení počítače, podle všeho je potřeba provést korekci nastavení, kvůli blízkosti červí díry slunci. Během tohoto zadávání údajů přichází za Samantjou generál Hammond a po krátkém pohledu na její poraněnou ruku jí dává lístek, jenž si má vzít sebou. Trochu tajuplně k tomu akorát dodává, že jej budou po průchodu dozajista potřebovat. A o dost nestandardním průchodu bránou nikdo ani nepochybuje. Prvotní pocit týmu je překvapení, jsou zpět na velitelství, jenže během několika vteřin dochází k rozplynutí brány i veškerého vybavení. SG-1 stojí v potemnělém raketovém silu, kde se právě chystá zážeh rakety. V tuto chvíli je schopný si chladnou hlavu udržet jenom Teal’c, jemuž se daří odpočet přerušit výstřelem do trysek.

Tým je okamžitě zatknut a v tuto chvíli jim i začíná docházet, co se stalo. Z nějakého neznámého důvodu muselo dojít k přesunu v čase. A oni jsou právě v přísně tajném testovacím komplexu považováni za ruské špióny. V tuto chvíli je podstatné udržet vše v tajnosti a doufat v nějaký zázrak. Ten se zdá přichází během jejich přesunu. Náklaďák má defekt pneumatiky, jehož využívá mladý poručík k jejich kontaktování. Má jednu zásadní otázku, kdo jsou a proč měli u sebe lístek s žádostí o pomoc psaný jeho rukou. Poručík Hammond jen stěží dokáže pochopit, co se mu SG-1 snaží vysvětlit, avšak důvěrná informace z jeho života ho ujišťuje ve správnosti týmu pomoci. SG-1 tak dostává šanci na nápravu, jen je potřeba rozluštit, co se generál snažil říci dvěma datumy na lístku.

Samantha se snaží vzpomenout si na svůj výzkum možnosti brány pro cestování časem a náhle jí to dochází. Generál jim poslal datum, kdy dojde k erupci na slunci, jenž je potřebná pro vymrštění v čosoprostoru. Pokud se neplete, stačí jen najít bránu a v předem daný okamžik jí projít. Jejich cesta proto míří do New Yorku, kde žije Catherine Langfordová. Pokud někdo mimo armádu ví, kde se brána nachází, je to ona. V tuto chvíli již nic nebrání tomu se vrátit domů. Jediné, co jim v tom může ještě zabránit, je špatné načasování. I pouhý okamžik by je mohl katapultovat do vzdálené budoucnosti.

Comments are closed.