Hvězdná brána – Světlo (The Light)

Když se SG-5 podařilo na P4X-347 najít velice zachovalý palác, v jehož středu se nachází místnost s fascinujícím holografickým světlem, ani nemohli tušit, jak moc to ovlivní jejich životy. Daniel se vydal na tuto planetu zkoumat neznámí goa’uldský dialekt a s jedním z překladů poslal do SGC poručíka Babera. Ten se nyní po dvou dnech strávených na Zemi vrací zpět. Palác by si ráda prohlédla i Carterové, což pro Jacka znamená prohranou vsázku. Jenže to je to nejmenší, co ho v tuto chvíli musí trápit. V okamžiku, kdy zapadne sedmý symbol, se Barbera rozbíhá do proudu energie. Tato jeho nečekaná sebevražda vyvolává spoustu otázek. Barbera nikdy nevykazoval příznaky deprese, tak co se tak náhle mohlo stát?

Ve světle těchto událostí je na základnu povolán i zbytek SG-5, včetně Daniela. Ten si sebou přináší ke studiu i příruční počítač, který však nefunguje. To Daniela nesmírně frustruje. Chce za každou cenu okamžitě zpět na P4X-347. S tím generál nemůže souhlasit. Všichni se potřebují pořádně vyspat. Celý tým se do akce vrátí až ráno. Jenže ráno není po Danielovi ani vidu ani slechu a proto se Jack vydává za ním domů. Zde nachází Daniela na kraji balkonové římsy s těžkými depresemi. S trochou snahy se mu ho daří přesvědčit o šílenosti tohoto nápadu. Doktorka Fraiserová si tyto příznaky spojuje s něčím, čemu byl Daniel i členové SG-5 vystaveni na planetě. SG-1 by se tedy měla na P4X-347 vrátit a sebrat vzorky pro podrobnější analýzu. Na nějaké čekání není čas, funkce mozku všech nemocných pozvolna slábnou a mohlo by dojít i k nejhoršímu.

SG-1 na planetě nachází chlapce Lorena. Který tu již velice dlouho žije sám. V tuto chvíli musí uznat opravdovou úchvatnost tolik vychvalovaného sloupu světla. V jeho blízkosti člověk velice záhy zapomíná na čas. Spojitost tohoto světla se změnami v mozku je tedy neoddiskutovatelná. O’Neillovi stáčí pouhých pár hodin na Zemi, aby se u něho začala objevovat podrážděnost a deprese. V tuto chvíli je zřejmě jedinou možností, jak zachránit Danielovi život, je jeho transport na P4X-347. Zde s pomocí Lorena překládá symboly na stěnách paláce a začíná chápat, co se s nimi děje. Toto místo využívali goa’uldi k opojnému rauši. Symbiont zřejmě dokáže zamezit chemickým změnám v mozku. To by ale znamenalo, že musí na této planetě zůstat. Tedy pokud nepřijdou na způsob, jak se zbavit této závislosti.

Comments are closed.