Hvězdná brána – V sevření hada (Within the Serpent’s Grasp)

O’Neill má problém si připustit ukončení projektu hvězdné brány. Je to přeci technický zázrak a jejich jediná šance v boji s goa’uldy. Není tedy vůbec rozumné kvůli jedinému nabubřelému politikovi vše zahodit. Ale jak se zdá, je konec. Veškeré snahy generála Hammonda skončili nezdarem. SGC je pozvolna vyklízeno a v tuto chvíli ztrácí důvod setrvat i Teal’c. Pokud tento svět již nehodlá pokračovat v boji s falešnými bohy, nemá tu co dělat. Teal’covo přání projít bránou sdílí i Daniel, měli by jít všichni a to na souřadnice získané v alternativní realitě. Pokud to neudělají a goa’uldi přiletí, budou si připadat jako idioti. Musí se vzepřít nařízení a projít bránou.

Sice za to skončí před vojenským soudem, ale jen pokud se s této mise vůbec vrátí. Naproti všemu se tedy uzavírají v řídící místnosti a posílají na souřadnice sondu. Ta odhaluje goa’uldskou stavbu, není pochyb. SG-1 vyráží na svou misi bez návratu. Avšak dají tím naději Zemi na přežití invaze. Netrvá dlouho a týmu dochází, jak se věci mají. Nejsou na žádné planetě, nýbrž uvnitř invazní lodi pod velením Klorena, Apophisova syna. V tuto chvíli se začíná rozehrávat boj o existenci lidstva. Čtyři rebelové, proti celé jaffské armádě. Má tento vzdor vůbec šanci na úspěch? Těžko říci, ale musí se o něco pokusit. Jackův plán je celkem prostý. On s Teal’cem zajmou Klorela a pokusí se v něm probudit hostitele. Nyní již ví, že tam někde uvnitř Skaara je a mohl by jim pomoci.

Odvážný plán postavený na momentu překvapení by mohl vyjít. Prozatím nevědí o jejich přítomnosti a Klorel tedy není příliš střežený. Ale i tak není naškodu mít plán B. Pokud plukovník selže, měli by se o zničení mateřské lodi postarat Daniel se Samanthou. Strategicky rozmístěná C4 by snad mohla mít dostatečný efekt. Je však potřeba pospíchat, jelikož Země je téměř nadosah a až jí Klorelova loď dosáhne, přijde drtivý útok, jemuž se pozemská obrana nedokáže ubránit. Ať chtějí nebo ne, SG-1 je poslední nadějí na záchranu. Když se Apophisově armádě nepostaví oni, nikdo jiný to již nedokáže.

Comments are closed.