Hvězdná brána – Ztracené město(Lost City Part 1)

Vše nasvědčuje možnému průlomu v hledání ztraceného města. SG-2 se při průzkumu planety P3X-439 podařilo najít zmínky o archivu antiků. Ten Daniel považuje za přímo klíčovou stopu k nalezení ztraceného města. Je potřeba se na planetu vydat i za předpokladu, že lze očekávat přílet Anubise. SG-2 během své mise narazila na jednu s jeho sond, takže to co v tuto chvíli vědí oni, ví i Anubis. Není tedy příliš času na otálení, je potřeba archiv najít jako první. Generál Hammond sdílí Danielovo nadšení a vysílá SG-1, 3 a 5 na P3X-439, aby našli archiv antiků. Zatímco se Daniel snaží rozluštit nápisy na budově připomínající hrad či pevnost, na oběžné dráze se objevuje goa’uldská loď. Okamžitě začíná útok na povrch planety. Již není čas archiv přemístit, avšak nesmí dovolit, aby padl do rukou Anubise. Jack je rozhodnut jej zničit, proti čemuž je Daniel, než tak učiní, tak by rád převzal archiv do své hlavy.

To mu Jack nemůže dovolit, je jediný, kdo může překládat. Proto si opětovně nahrává archiv do své hlavy a doufá, že stihne najít záznamy o ztraceném městě dříve, než kompletně přijde o rozum. Avšak po poslední zkušenosti ví, že má dva dny, než se vliv antického archivu začne projevovat. Tyto chvíle by tedy rád využil k tomu si uspořádat své záležitosti. Velice záhy ho ale přichází navštívit Carterová a zanedlouho po ní i Daniel s Teal´cem. K dobře se bavící partičce se nakonec přidává i generál Hammond, aby jim oznámil špatné zprávy. S okamžitou platností byl převelen do Washingtonu. Velení hvězdné brány se ujme doktorka Elizabeth Weirová, na jejíž rozkaz jsou po tři měsíce zastaveny všechny operace. Pokračovat v průzkumu vzdálených planet se bude až po kompletní revizi zařízení.

Tyto plány však velice záhy mění příchod mistra Bra’taca. Ten přichází se zprávou od svobodných jaffů. Anubis došel k závěru, že se pozemšťanům podařilo nalézt ztracené město a proto chystá drtivý útok na Zemi. Právě sjednocuje svou flotilu a za pouhé tři dny bude u Země. V tuto chvíli Kinsey varování považuje za pouhou snahu odvrátit přerušení provozu brány a je kategoricky proti jakýmkoliv snahám pátrat po ztraceném městě. Doktorka Weirová má však v tomhle trochu jiný názor a je ochotna případnou misi schválit. Jen je potřeba přijít s něčím konkrétním. Než jack v archivu najde nějakou zmínku o městě, vyráží Teal´c na Chulak, aby se pokusil shromáždit jaffy ochotné bojovat za Zemi.

Comments are closed.