Hvězdná brána – Ztracené město(Lost City Part 2)

Jack si pozvolna začíná ve svém podvědomí uvědomovat, jak zachránit svou planetu. Aniž by mu to došlo, vyplňuje v křížovce jméno místa, na něž se musí dostat. Danielovi to zpočátku nedává smysl, ale s trochou snahy přiřazuje k hláskám symboly, čímž mají k dispozici adresu ztraceného města. Avšak s touto bránou už se v minulosti neúspěšně pokoušeli navázat spojení. Bude tedy potřeba zvolit jiný dopravní prostředek. Naštěstí se Teal’covi s Bra’tacem podařilo oslovit jaffu Ronana, jenž je ochotný jim poskytnou svou nákladní loď. Jelikož se Bra’tac velice dobře znal s jeho otcem, nemá sebemenší problém vzít Ronana sebou. Na tuto dlouhou cestu Jack balí spoustu věcí, které budou potřebovat pro úspěšné dokončení mise. Díky svým znalostem antiků se mu daří mnohonásobně zvýšit výkon motorů goa’uldské loďi.

Mezitím se do Sluneční soustavy dostává několik útočných plavidel pod velením Anubise. Všem je jasné, že se jedná jen o průzkumná plavidla, jejichž cílem je ověřit, zda Země disponuje antickými zbraněmi. Pro všechny bude v tuto chvíli nejlepší, když prozatím ponechají Promethea ukrytého a neodkryjí své karty. Anubis však rozhodně neoplývá přehnanou trpělivostí a tak ve chvíli, kdy nepřichází žádná odezva nařizuje celé flotile se rozmístit na strategická místa nad planetou. V tuto chvíli Kinsey navrhuje využít možnosti odejít na stanoviště Alfa, v tomto záměru je však jediný. Prezident i zbytek jeho poradního týmu je odhodlán zůstat a bojovat. Generál Hammond v tuto chvíli dostává zvláštní úkol. Měl by se ujmout velení Promethea v mnohonásobné převaze goa’uldský loďí.

Na druhé straně galaxie doráží SG-1 k planetě poseté lávovými poli. Jack o tom musel dozajista vědět, jinak by jim nepřibalil ochranné obleky. Jediným zajímavým místem na planetě je kopulovitá výduť pod krustou ztuhlé strusky. Atmosféra je zde velice toxická, takže to co hledají, musí najít hodně rychle. O tom, že to zde vybudovali antikové není pochyb. Jack usedá do křesla, s jehož pomocí vytváří kolem jejich pozice ochranný štít s dýchatelnou atmosférou. Na modelu vesmíru poté ukazuje ostatním umístění města pod ledem Antarktidy. A jediný důvod, proč letěli až sem, je energetický zdroj. Ten v Antarktidě je vybitý a je potřeba ho nahradit, tím, jenž právě Jack vyndává s podstavce křesla. To sebou přináší nestabilitu vydutě a je potřeba urychleně prchnout. To ale nebude vůbec snadné. Ronan je ve službách Anubise a nehodlá pozemšťanům dovolit se vrátit. V boji ale podceňuje schopnosti zraněného starce a končí poražen. Bra’tac poté s posledních sil aktivuje kruhy a dostává SG-1 na palubu. Jack v tuto chvíli využívá veškerý potenciál antiků a Bra’tacova zranění léčí.

Během zpáteční cesty předělává transportní kruhy, aby s jejich pomocí bylo možné provrtat do ledu dostatečný otvor pro použití kruhů. Ovšem dostat se k místu určení nebude nic snadného. Nejprve budou muset proniknout Anubisovou flotilou a následně ještě odolat jejímu útoku. V tuto chvíli přichází ke slovu generál Hammond. Doktorka Weirová je přesvědčena, že by veškerý jeho potenciál měl být použit ke krytí SG-1. Jsou poslední nadějí na odvrácení invaze. Nad Antarktidou se tak spouští epická bitva o přežití. Jen pokud se Jack dokáže zavčasu dostat do křesla pozemské základny antiků, může vypustit jejich mocnou zbraň, jenž rozmetá celou anubisovu flotilu.

Comments are closed.