Hvězdná brána – Ztracený ráj (Paradise Lost)

Poklidné grilování kazí Jackovi příchod nezvaného hosta. Harry Maybourne si pochvaluje páreček, přičemž se mezi řečí zmíní o končícím druhém volebním období. To sebou mnohdy nese udělení milosti bez obavy z politických následků. A jedna taková milost by třeba mohla přistát i v jeho poštovní schránce. Samozřejmě by to nebylo zadarmo. Simmons se X-303 zmocnil ve snaze získat vyspělé zbraně antiků. Ovšem co nikdy nezaznělo, že se na této planetě nachází hvězdná brána a je tedy možné si pro ně dojít. Akorát zkrátka bylo mnohem snadnější obsadit Promethea, než se snažit dobít SGC. Co ale Simmons nevěděl, zbrojnice je chráněná. Pro vstup je potřeba mít klíč a vědět, jak jej použít. A v tuto chvíli je on jediný, kdo má tyto informace k dispozici.

SG-1 se tedy vydává na udanou planetu, kde nacházejí zařízení sestrojené Furlingy. Maybourne měl v jednom pravdu, bez klíče jej zřejmě nikdy nedokáží zprovoznit. Pentagon je proto ochotný přistoupit na jeho podmínky. To se ale velice záhy ukazuje jako chyba. Maybourne se při aktivaci zařízení zmocňuje zat’nik’atelu Carterové a střelí jí. Tím chce zamezit, aby jej mohli pronásledovat do ztraceného ráje. Toto místo je snem každého a pro unaveného psance není lepšího místa pro dožití. Jen by muselo být vše v pořádku. Krátce po příchodu do vesnice mu začíná být jasné, že tohle již dávno není ráj. Vesnice je zchátrala a všude po jejím okolí se povalují kosterní pozůstatky jejích obyvatel. Osud vesničanů je velkou záhadou, do níž se pomalu Harry i Jack začínají bořit.

Konzumace místní rostliny způsobuje totální zatemnění mysli. Jack s Harrym začínají být paranoidní a jít si vzájemně po krku. Za vším stojí goa’uld, který si tak chtěl získat nadvládu nad místním lidem. Jenže se mu vše vymklo z rukou a skončil mrtev. Mezitím, co se Jack snaží všemu přijít na kloub, se snaží Carterová zjistit, kam byl přenesen. Vědci jsou v koncích, bez klíče nikdy nedokáží odhalit místo určení. Jisté je jenom jedno, není to nikde na povrchu planety. Tu prozkoumala loď tok’ry Jolen a nenašla sebemenší známky života. Jack se zdá být nenávratně ztracený. Tedy pokud opětovně nezapůsobí náhoda a Samanthě z video záznamu nedojdou souvislosti. Během jejich první návštěvy planety byl nad stavbou patrný měsíc, který tam později již nebyl, proto nikoho nenapadlo o něm uvažovat.

Comments are closed.