Hvězdná brána – Dvojí realita (The Changeling)

Teal’c leží na operačním sále, když k němu přistupuje lékař se skalpelem v ruce. K jeho zděšení je to Apophis, což ho vyděsí natolik, že se probouzí ze sna. Náhle sedí společně s přáteli na požární stanici, kde mu všichni drží palce za jeho odvahu darovat svému otčímovi ledvinu. Než se T může vzpamatovat je na základně SGC, kde mu Samantha doporučuje teplé mléko nebo alespoň bylinkový čas. Sotva mu nalije, je Teal’c opět na požární stanici, kde se rozezněli poplašné sirény. Celý sbor vyráží k autonehodě. T pomáhá jednomu ze zraněných, pohled do Apophisovi tváře ho šokuje. V následující okamžik dochází ke vznícení jednoho z automobilů. Muž uvězněný v hořícím autě připadá Týmu povědomí, je to Brae, jeho otčím. Vyrazí mu tedy obětavě pomoci nehledě na vlastní bezpečí z hrozícího výbuchu.

V tom okamžiku se Teal’c opětovně probírá na podlaze v jídelně SGC. Z nějakého důvodu zkolaboval, což je u jaffy naprosto nepřirozené. Na ošetřovně ho doktorka Fraiserová prohlašuje za naprosto zdravého, ale rozhodně si ho tu hodlá nechat přes noc na pozorování. Ve chvíli, kdy si Teal’c lehá do postele je náhle v nemocnici, kde ho všichni obdivují, jaké měl štěstí, že se mu skoro nic nestalo. Ale i tak lékaři zvažují odložit plánovanou transplantaci kvůli jeho psychickému rozpoložení. Přeci jen ty jeho zlé sny o jiném životě ho ničí. V této záležitosti za ním vyšlou psychologa, aby mu pomohl. Doktor Daniel Jackson je prvotřídní kapacita a dozajista mu pomůže si uspořádat myšlenky. Pro Teal’ca to ale ani tak není vůbec snadné. Chvíli žije normálním životem chrabrého hasiče a vzápětí je členem SG-1, která se chystá na další misi. Ta se však nakonec nekoná, jelikož Teal’c začíná vyvádět, že přišel o symbionta.

V tuto chvíli se začíná tajemná rouška dvojí reality odkrývat. Teal’c společně s mnoha dalšími jaffy zamířil na setkání povstalců, což však byla goa´uldská past. Všichni zúčastnění jaffové přišli o své symbionty a jediný, komu se podařilo této krutosti uniknout, byl Teal’c. V toto chvíli jediným způsobem, jak sebe i mistra Bra’tac při životě, bylo se s ním podělit o svého symbionta. Oba tak v deliriu strávili dlouhé tři dny, než se je SG-1 vydala hledat a přenesla na základnu. Zde se je Fraiserová snaží nějak udržet při životě přendáváním symbionta, avšak zdravotní stav všech tří se radikálně zhoršuje. V tuto chvíli jim bude moci pomoci zřejmě jen Jacob. Ten přichází s možným řešením, tok´rům se podařilo vylepšit tretonin do takové míry, že dokáže u jaffů nahradit symbionta. Tento lék prozatím není nikterak dokonalý, ale za daných okolností není co řešit.

Comments are closed.