Hvězdná brána – Entita (Entity)

Připravovaný průzkum na P9C-372 sebou přináší trochu vzrušení. Tato planeta pochází z archivu Antiků a nelze tedy předpokládat, s čím se na druhé straně brány mohou setkat. Vyslaná sonda okamžitě začíná přenášet snímky naprosto neznámé architektury. Takovou nikdy neviděl ani doktor Jackson, ani Teal’c. Velice záhy však dochází k něčemu mnohem podivnějšímu. Sonda se vznáší do vzduchu a je přitahována k jedné ze staveb. V tuto chvíli nad ní již nemají v SGC kontrolu. Náhle ztrácejí i obraz a jediné, co by vykazovalo stálou aktivitu sondy je jistý signál, který se její pomocí začíná přenášet. Daniel je přesvědčen, že se jedná o formu komunikace, kterou akorát jejich přístroje nejsou schopny rozluštit. To Samantha je mnohem opatrnější, nyní by neškodilo raději bránu odpojit a pokusit se analyzovat, co se stalo.

A jak se zdá jistá míra podezíravosti je na místě. Velín začíná být zaplavován elektrickými výboji, pod jejichž napětím kolabuje jeden počítač za druhým. Plukovník tedy přistupuje k nouzovému odpojení. V tuto chvíli je potřeba začít sčítat škody a snažit se zjistit, co se vůbec stalo. Ať byl ten cizí signál cokoliv, stále je zde. Velice sofistikovaný počítačový software se usadil v počítačích základny. Neustále se učí a dokonce se snaží komunikovat. K tomu dodává generál Hammond jediné, je potřeba tu věc dostat ze systému, aby bylo možné plně obnovit funkci hvězdné brány a zejména potom iris. K tomu bude ale potřeba kompletně reinstalovat veškeré počítače, aby byla naprostá jistota likvidace této entity. Avšak jak se velice brzy ukazuje, tento software dokáže předčit jakékoliv představy.

Když mu odřízli přístup od počítačů, dokázal se nahrát do jedné ze sond, kde nejenže přežil, ale dokázal si postavit i vlastní počítač. Konstrukce ve skladu sond by jednoho vyděsila. Jack proto neváhá s použitím výbušnin. Samantha tento okamžik však bere spíše jako možnost navázat kontakt. Připravené komunikační rozhraní by snaze o komunikaci přímo nasvědčovalo. Jen by nesmělo dojít k nečekanému propojení. Entita potřebuje paměť pro svou expanzi. A lidský mozek je pro její účely více než vhodný. Navíc jí to zaručí i přežití. Tělu Samanthy Carterové by přeci nijak neublížili. Na doktorku Fraiserovou tak čeká nelehký úkol. Aniž by si byla vůbec jistá, zda osobnost Samanthy ještě žije, musí najít způsob, jak odstranit cizí entitu a zachránit jí.

Comments are closed.