Hvězdná brána – Exodus (Exodus)

Nad Vorashem se nečekaně zjevuje mateřská loď. Tanith je naprosto zaskočen, když se do tunelů kruhy přenáší SG-1. Jako jediný neměl sebemenší tušení, že rada tok’rů požádala své pozemské spojence s pomocí přesunu základny. Konečně se jim podařilo získat možnost kompletního přesunu na strategicky výhodnou planetu, kam si mohou přesunout hvězdnou bránu. Ale než začnou svoji novou základnu budovat, musí vyřešit jednu maličkost. Tanith se jim výtečně osvědčil při předávání falešných informací Apophisovi, ale nemohou riskovat, že by mohl odhalit polohu nového místa určení. V tuto chvíli jeho cesta končí. Tanith bude odstraněn z hostitele a zanechán svému osudu na této planetě.

Zatímco jsou přípravy na odchod v plném proudu, Tanithovi se daří uprchnout z vězení. To si bere hodně osobně zejména Teal’c, vidět Tanitha zemřít je pro něho věcí jaffské msty. On zabil jeho milovanou Shan’auc, za což musí zaplatit. Netrvá dlouho a jeden s agentů tok’rů posílá varovnou zprávu, Apophis zná polohu jejich základny a je na cestě. Není času nazbyt. Akorád se mění plán. Tok’rové opustí Vorash bránou. SG-1 s Jacobem zůstanou v soustavě, aby připravili Apophisovi pořádné překvapení. Tato příležitost se již nikdy nebude opakovat. Apophis se svojí flotilou bude na oběžné dráze planety. Stačí tedy destabilizovat slunce, jenž při své mohutné explozi jednou provždy smete tohoto goa’ulda.

Plán je poměrně snadný. Použijí hvězdnou bránu ke spojení s P3W-45, planetou, jíž již nějakou dobu pohlcuje černá díra. Když takto aktivovanou bránu vypustí do slunce, dojde k nasátí jeho části, čímž se naruší rovnováha pochodů a dojde k jeho zhroucení v supernovu. Jen kdyby alespoň jednou něco šlo hladce. Na loď SG-1 útočí goa’uldský bombardér, který tu zřejmě již nějakou dobu vyčkával na pokyn Tanithse. To v Teal’covi opětovně probouzí jeho touhu po pomstě a nehledě na nebezpečí se pouští do pronásledování bombardéru mířícího na Vorash. Při snaze ho sestřelit padá k zemi i jeho letoun. Teal’c se tak s O’Neillem ocitá na planetě, jíž během několika minut rozdrtí mohutná exploze slunce. Tak při téhle záchraně bude potřeba hodně velkého štěstí, jelikož Apophisova flotila předčasně dorazila k planetě.

Comments are closed.