Hvězdná brána – Hadova píseň (Serpent’s Song)

O’Neill není zrovna dvakrát unesen nekonečným čekáním na neznámé planetě. Tato politika Tok´rů mu opravdu nevyhovuje. Nevolejte, my se Vám ozveme, by mělo mít jasná pravidla. A ne, že jim zašlou akorát souřadnice a budou doufat, že na nich poté budou stepovat celé hodiny. Jenže jak se nakonec ukazuje, vyslaná zpráva byla od někoho úplně jiného. Před zraky SG-1 padá po zásahu k zemi goa´uldský letoun, který nepilotuje nikdo jiný, než Apophis. Vážně zraněn žádá o pomoc, je tedy pod palbou dopraven na Zemi. Doktorka Fraiserová má po lékařské prohlídce obavy o jeho život. Podle všeho byli hostitel i goa´uld vystaveni urputnému mučení a zesláblý symbiont není schopen již toto tělo regenerovat. To je zřejmě důvod, proč je Apophis ochotný prozradit veškerá svá tajemství výměnou za nového hostitele.

Během výslechu začíná být jasné, co se přihodilo. Porážka Apophisových vojsk a následná ztráta podpory, uvolnila cestu Sokarovi. Tento prastarý goa´uld byl již před mnoha staletími poražen aliancí tvořenou Apophisem a Raem. Nyní, když tito dva nepřátelé utrpěli silné ztráty, se Sokar vrátil, aby se krutě pomstil. A jeho zlobě neujde ani nikdo, kdo by se mu v cestě za odplatou chtěl postavit do cesty. S tím ve svém nitru tajně počítá i Apophis. Pokud mu lidé na Tauri nepomohou, alespoň na ně přivolá hněv Sokara a tím se pomstí za svou porážku. Obdobný názor mají i Tok´rové. Apophis využil jejich slabiny, čímž je uvrhl do velkého nebezpečí. Pro všechny by bylo nejlepší, kdyby jej vrátili na planetu, s níž ho odvedli. S tím se Sokar pro tentokrát plně spokojí. Válčí s dalšími Vládci soustavy a o Zemi nemá zájem. Je tedy pravděpodobné, že v okamžiku, kdy dostane, co žádá, ztratí o tuto planetu zájem.

Ale prozatím hodlá Apophise dostat zpět za každou cenu. Krátce po příchodu Tok´rů dochází k aktivaci brány. Není pochyb, Sokar se pokouší o útok. Přítomnost iris je však nejspíše jen falešnou zárukou bezpečí. Tento goa´uld disponuje technologií urychlovače částic, s nímž je schopen bombardovat povrch iris superrychlými částečky hmoty. Iris se začíná přehřívat a je jen otázkou času, kdy dojde k jejímu kolapsu. V tuto chvíli je zřejmě jediná možnost záchrany. Je potřeba urychlit vytáčení adresy a využít okna k navrácení umírajícího Apophise. Stejně si tenhle had nic jiného nezaslouží. Věčná muka z rukou Sokara jsou za to, co provedl, zaslouženým trestem.

Comments are closed.