Hvězdná brána – Hrdinové (Heroes (Part 2)

Bregman se snaží zjistit důvod, proč bylo jeho natáčení přerušeno. SG-1 společně s dalšími týmy a zdravotníky vyrazila nečekaně k bráně, něco vážného se muselo stát. To samé platí i pro návrat. Zrovna ve chvíli, kdy Bregman natáčí v prostoru brány, se vrací výsadek s nepříliš povedené akce. Původně nahlášený odpor jaffů se ukázal jako mylný. SG týmy mají plné ruce práce udržet prostor kolem zraněného vojáka, jehož se doktorka Fraiserová snaží stabilizovat. Pod těžkou palbou se ocitá i plukovník O’Neill. Který schytává zásah do břicha. Po něm se bez hnutí kácí k zemi. Pro všechny přichází hodně smutný návrat na velitelství, čehož si Bregman okamžitě všímá.

Carterová je rozhozená a odmítá se mu vyjádřit na kameru. Příliš do řeči není ani Danielovi. V tuto chvíli muži z jeho štábu přicházejí se zaručenou informací, že byl plukovník O’Neill vážně zraněn a nevipadá to s ním vůbec dobře. Bregmanovo tušení mu kdokoliv odmítá potvrdit a příliš porozumění nenachází ani u štábu náčelníku. Ten rozhodl o jeho vyhoštění ze základny, tímto natáčení v SGC oficiálně končí. Smrt člena Hammondova týmu přilákává pozornost NID. Ta poslava svého vyšetřovatele, aby prověřil strategické postupy SGC. Carterové se daří o Richardu Woolseym sehnat nějaké informace. Podle všeho to je hodně přísný byrokrat, co na všem vidí zejména čísla a v minulosti již kritizoval hospodaření SGC. V jeho podání se zřejmě nemohou těšit na objektivní zprávu.

V tuto chvíli proto generál přistupuje trochu neochotně k odtajnění průběhu zásahu na okupované planetě Bregmanovi. Tomu se tak dostává do ruky záznam, který pořídil Daniel Jackson. Na něm měl být původně zaznamenán vzkaz zraněného vojáka své těhotné manželce. Ale během pořizování záběru jeden z jaffů zasahuje doktorku Fraiserovou. To ona je ta, kdo nepřežil. O’Neill měl štěstí, že dostal zásah do nové neprůstřelné vesty. Sice ho to do značné míry rozhodilo, avšak těch několik polámaných žeber se časem spraví. Svět by se měl dozvědět o hrdinství doktorky Fraiserové, bez jejíž obětavé práce by spousty mužů a žen ve službách SGC zemřelo. A jsou to jejich jména, která vyjadřují velikost Janet Fraiserové.

Comments are closed.