Hvězdná brána – Hrozba (Menace)

SG-1 prochází opuštěnou planetou, zdejší vyspělá civilizace již před mnoha lety nejspíše vymřela. Ale i přesto je zde stále zaznamenatelný slabý zdroj energie, který tým dovádí do místnosti, v jejímž středu leží na stole mladá žena. Carterové netrvá dlouho určit, že právě ona je zdrojem vyzařované energie. Podobně vyspělého robota ještě neviděla a je odhodlána jej odvést na základnu SGC, aby jej mohla podrobněji zkoumat. Již první experimenty ukazují na vysoce vyspělou techniku přesahující její chápání. Co je však podstatné, pokud nabijí její zdroj energie, mohou jí opětovně oživit. S její pomocí by se jim mohlo pomoci pochopit, jak vůbec funguje a co se jejímu světu stalo.

Reese se probouzí vyděšená z neznámého prostředí a vůbec si neuvědomuje svou výjimečnost. A tak by to podle Daniela mělo i zůstat. Tím, že jí informovali o zániku jejího světa, jí již traumatizovali dost. Snahy se od Reese něco dozvědět končí vždy dost obecným konstatováním. Daniel si je jist její neupřímností, něco jim tají. Plukovník se proto vrací na planetu, aby se pokusil zjistit něco podrobnějšího. Při pátrání nachází jeden z vojáků něco, co v životě neviděl, příliš mu to nesedí do tohoto světa. Jack je okamžitě doma, to je stavební díl replikátorů. Jak se zdá Reese si je postavila pro své pobavení. Jenže tito mechaničtí brouci děsili místní obyvatele, kteří se je rozhodli zničit. To vedlo Reese k tomu, aby je naučila se bránit a dále se rozmnožovat.

Tato informace by mohla být zásadním průlomem v boji s tímto mocným nepřítelem. Je potřeba kontaktovat Asgardy, jímž se snad podaří porozumět této technologii a s její pomocí jednou provždy replikátory zastavit. S tím se ale Reese nehodlá smířit. Cítí se ohrožená a chce jít domů. K tomu hodlá využít své malé armády replikátorů, kteří začínají zaplavovat SGC. Celé osazenstvo má plné ruce práce tuto hrozbu odvrátit. Jediný, kdo ještě věří v mírové řešení je Daniel. Je odhodlán si jít s Reese promluvit. I když má myšlení malého dítěte, dozajista pochopí, co všechno tímto svým chováním riskuje. Svůj svět již zničila a nyní ohrožuje ten jejich.

Comments are closed.