Hvězdná brána – Jeden chybný krok (One False Step)

PJ2-445 při rutinním pozemním průzkumu nevykázala přítomnost ničeho zajímavého. Přesto se tato planeta stává v historii SGC důležitou. Carterová se právě chystá otestovat ultralehký letoun se zabudovaným průzkumným vybavením. Takto speciálně upravené letadlo jim nabídne možnost prozkoumávat mnohem širší území. Avšak test nedopadá příliš úspěšně, z naprosto neznámé příčiny se letadlo stává neovladatelným a padá k zemi. Záběry s kamery ukazují havárii, při níž nabouralo do rostliny připomínající kaktus. To však není tím nejdůležitějším záběrem. Na posledních snímcích je zachycena forma života podobná člověku. SG-1 je tedy vyslána na planetu, aby splnila hned dva úkoly. Našla zřícený letoun a pokusila se navázat kontakt s místními obyvateli.

Tito na první pohled nazí humanoidé jsou velice přátelští a SG-1 vítají s otevřenou náručí. Ovšem pokud se o nich dá něco prohlásit, tak je to konstatování velice primitivní rasa. V podstatě nemají skoro žádné nástroje a ani žádnou známou formu komunikace. Jediné, co chtějí je být spolu. Jenže to by mohl být problém, krátce po příchodu týmu se začíná u místních obyvatel vyskytovat vážný zdravotní zádrhel. Nečekaně padají k zemi a končí v komatu. SG-1 si po právu myslí, že by to mohlo mít souvislost s nimi, zřejmě museli přinést nějakou nemoc, s kterou si imunitní systém místní populace není schopen poradit. A to přeci nemohou jen tak nechat. Oni si sami pomoci nedokážou, je potřeba jim poskytnout lékařské ošetření. Doktorka Fraiserová ve snaze dozvědět se více o fyziologii těchto tvorů odváží jednoho sebou.

Podrobné vyšetření ukazuje na naprosto odlišnou genetickou strukturu. Ač vypadají jako lidé, jsou naprosto rozdílní a Fraiserová není schopná určit, co způsobuje jejich chřadnutí. Mezitím se do potíží dostává i Jack s Danielem. Trpí stále silnějšími bolestmi hlavy, což způsobuje jejich podráždění. Je zřejmě záhodno zvážit návrat a nechat se vyšetřit. Avšak jejich vyšetření naprosto nic neprokazuje a navíc po návratu jejich obtíže ustaly. Rozuzlení tak přináší až Teal’c, jemuž se podařilo objevit pravý původ všudypřítomných rostlin. Ve skutečnosti je to žijící organismus, který vydává zvuk v neslyšícím pásmu. A ve chvíli, kdy letoun kolidoval s jedním výběžkem tohoto organismu, se tento zvuk změnil. A jelikož místní obyvatelé žijí v symbióze s tímto organismem, je pro ně správný zvuk nepostradatelný.

Comments are closed.