Hvězdná brána – Kouřová clona (Smoke and Mirrors)

Senátor Kinsey se aktivně zapojuje do své kampaně na prezidentské primárky. Ve chvíli kdy nasedá do svého auta, však padá osamělý výstřel a Kinsey padá mrtev k zemi. Tento atentát se okamžitě stává předmětem číslo jedna všech médií. Navíc to vypadá, že za vším stojí osobní antipatie příslušníka letectva. Jack se vrací do SGC ze svého oblíbeného rybaření a dříve, než se stihne vůbec rozkoukat přichází za ním generál Hammond s informací, že je zatčen a bude eskortován do Petersonu. Carterová nemůže věřit svým uším, plukovník by nikdy i přes mnohé neshody na Kinseyho nestřílel. I když se to možná zná paradoxní, kompromitující důkazy, které na něho měl, je chrání před vlivem NID. Jenže důkazy mluví úplně jinak.

Na záznamu z hotelu je jasně vidět O’Neill, jak opouští místo činu. Když se k tomu ještě přidá nalezená vražedná zbraň v rybníku u jeho chaty, nevypadá to příliš dobře. A to i přes to, že Samantha přišla s logickým vysvětlením. Někdo ukradl holografické přístroje pro změnu podoby. Jenže na mimozemských technologiích není možné postavit jakoukoliv obhajobu. Bude potřeba vypátrat skutečného střelce. Jonas s Teal’cem se proto pouští po stopách údajně zemřelého vědce pracujícího v oblasti 51. Toho se jim nakonec daří i vypátrat, tak teď ho jen ještě zlomit, aby jim dal jména lidí stojící za tímto spiknutím. Jak se ukazuje, jedná se tu o krádeže přísně tajných mimozemských technologií, které vlivní obchodníci využívají k vlastnímu zbohatnutí.

Po stejné stopě se vydává i Samantha ve Washingtonu. Zde se setkává s agentem Malcolmem Barrattem, od něhož se dozvídá spoustu užitečných informací. Kinsey se podle všeho chystal odhalit část NID, jenž pracuje pro jisté mocné obchodníky. S toho důvodu se ho nejspíše pokusili odstranit. Kinsey však tento pokus o atentát přežil a nyní leží v nemocnici. Proto je potřeba jít po stopách atentátníků a zastavit je dříve, než se jim podaří svůj plán dovést až do samotného konce. Značně jim to usnadňuje vypátrání totožnosti střelce. Jedná se o odpadlého agenta NID, jenž se nyní zřejmě chystá v přestrojení za majora Davise dokončit své dílo. A to mu nemohou dovolit, jen tak mohou dostat Jacka z vězení bez nějaké mediální aféry.

Comments are closed.