Hvězdná brána – Moebius (Moebius Part 2)

Jackovi nakonec nedalo a rozhodl se zjistit, jakým směrem se mohl jeho život ubírat. Společně s týmem majora Kawalského má být poslán na průzkumnou misi na Chulak. Zde by naprosto nenápadně měli kontaktovat čtvrtého člena týmu Teal´ca. Danielovi se Samanthou se nakonec podařilo O’Neilla přesvědčit, aby je přizval sebou. Jack se pomalu seznamuje s ovládáním antické lodi. Již jsou připraveni vyrazit. Po proletění bránou míří k nedalekému městu. Jack volí opatrnost a přistává v lese. Při cestě k městu lesem k jeho nohám padá světelný granát. Omráčeni jsou jaffy přepraveni do vězení, kde za nimi přichází první Apophisův muž Teal´c. Toho se Daniel snaží přesvědčit o alternativní budoucnosti, v níž se postavil svému falešnému bohovi. Ale zřejmě to příliš nezabírá, jelikož je odveden k Apophisovi.

Mezitím, co je Daniel vyslýchán, Teal´covi šrotuje v hlavě, co se právě dozvěděl. Přichází za vězni, aby mu záznam přehráli. Pohled na sebe sama povídajícího o velkém vítězství jaffů a léku jménem Tretonin, ho nutí jednat. Pomáhá zajatcům v útěku a sám se k nim za městem přidává. V tuto chvíli bez varování svou tyčovou zbraní zabijí Daniela. Vycítil v něm goa’ulda, Apophis mu musel nasadit symbionta, aby sledoval jejich kroky předtím, než zničí preventivně Zemi. V tuto chvíli již není cesty zpět, pokud se jim nepodaří napravit časovou linii, tak bude Země naprosto bezbranná drtivému útoku Apophisových lodí. Pronásledováni jaffy se pod těžkou palbou dostávají ke své lodi. Ale rozhodně ještě nemají vyhráno. Zanedlouho se dostávají pod palbu letounů. V tuto chvíli nemají co ztratit. Navzdory rozkazům necestovat do minulosti aktivují stroj času.

V Egyptě tři tisíce let před naším letopočtem se setkávají s Danielem. Ten je informuje o vývoji jejich posledního příchodu. Jackovi ani Teal´covi se nechtělo čekat, tak se pustili do organizování povstání. Ale šli na to až příliš rychle, pro čež byli vyzrazeni a popraveni. Jediný, komu se podařilo uniknout, byl Daniel, který posledních pět let plánuje další povstání. Má již nashromážděno dostatek zbraní i přívrženců. Ale něco se očividně muselo pokazit. Jeho strategie je výtečná, ovšem chybí v ní důležitý prvek. Nějaký způsob, jak odlákat pozornost od hvězdné brány, aby jí Raa nemohl odvést sebou. K jejímu zajištění by se mohla použít antická loď. S jejím maskováním by neměl být problém se k ní bez povšimnutí přiblížit. Povstání za srovnání časové linii muže začít. Pokud vše vyjde, tak jak má, tak v budoucnosti naleznou ZPM a tuto cestu do minulosti nebudou muset vůbec absolvovat.

Comments are closed.