Hvězdná brána – Neviditelný nepřítel (Show and Tell)

Že dochází k občasnému kontaktu zvenčí si na velitelství SGC již dávno zvykli, avšak k nečekanému selhání iris došlo poprvé. Počítač odmítá vyplnit příkaz a iris zůstává otevřená, i když nepřichází žádný potvrzovací kód. Branou tak přichází malý chlapec. Ten má pro pozemšťany podstatnou zprávu, přišel je varovat před blížícím se útokem. On na Zemi přišel s planety Reetalia, jejíž obyvatele téměř vyhubili tvorové se žhnoucíma očima. Tomuto zážitku Carterová přičítá stále zmiňovanou matku, která prý chlapce neustále doprovází a byla to právě ona, kdo jej sem přivedl s varovnou zprávou. Pro Jacka je dost neuvěřitelné promlouvat k imaginární matce a snažit se zjistit, jakéže to nebezpečí Zemi hrozí. Matka je tedy odhodlána demonstrovat svou sílu.

Aniž by si to kdokoliv uvědomoval, celé týdny se po jejich velitelství pohyboval neviditelný tvor a sledoval jejich počínání. Dokonce si vedl tak obratně, že bez jakéhokoliv povšimnutí přeprogramoval jejich počítač, což vedlo k selhání iris. Reetové jsou podle všeho převážně mírumilovná rasa, jenž se provinily jediným, disponují taktickou výhodou, jíž se goa´uldi bojí. A právě proto se je rozhodli do jednoho vyhladit. S tím se podle všeho snaží něco udělat krom oficiální vlády Reetů i rebelský odboj. Ten má však hodně radikální praktiky, které již překročili veškeré meze. Rebelové se rozhodli goa´uldy porazit nepřímým způsobem. Pokud nebudou mít vhodné hostitele, nebudou již hrozbou. Reetská vláda však není ochotná připustit vyhlazení populace většiny galaxie a proto vyslala chlapce s matkou. V tuto chvíli si jsou všichni jistí jediným, přítomnost nějakého Reeta dokáže odhalit akorát goa´uldský symbiont.

Na pomoc jsou tedy přivoláni Tok´rové. Ti nejenže dokáží přítomnost tohoto nebezpečí vycítit, ale navíc mají potřebné zbraně pro jejich zviditelnění. Nyní lze konečně přistoupit k průzkumu na planetě, na níž se podle matky rebelové shromažďují. Krátký průzkum ukazuje na pořádný problém. Rebelů není jen pár, jak se domnívali. A navíc jedno komando sabotérů se infiltrovalo na základnu. Je potřeba je zastavit dříve, než se jim podaří rozmístit výbušniny a zcela eliminovat toto zařízení nebo dokonce uniknout na povrch. To by poté byla nepředstavitelná katastrofa. I jediný sabotér by dokázal zničit nejedno město svými extrémně účinnými výbušninami.

Comments are closed.