Hvězdná brána – Otázka paměti (Out of Mind)

Jack se naprosto dezorientován probouzí na základně, kde mu jakýsi generál oznamuje skutečnost, že více jak sedmdesát let byl ve stázi. Při poslední misi SG-1 se muselo něco stát, něco naprosto nečekaného, přičemž ostatní členové týmu zahynuli. A v ten pravý okamžik se musel nad bojištěm zjevit mocný soupeř, jenž porazil goa´uldy a jeho poslal zmraženého bránou zpět na Zemi. Generál Hammond ani doktorka Fraiserová si v té době nedokázali s takto vyspělou technologií poradit a to je důvod, že je dnes zde. Od dob jeho aktivní služby se toho až zase tak nezměnilo. Země stále bojuje s Vládci soustavy a bohužel se musí konstatovat, prohrává. Je potřeba neprodleně získat zdatného spojence, což by mohl být ten, co pomohl před lety plukovníkovi.

Neboť si O’Neill není schopen na nic vzpomenout, je mu nabídnuto k dispozici zařízení na vyvolávání a zobrazování myšlenek. S jeho pomocí snad najdou nějakou podstatnou myšlenku na vyspělou civilizaci schopnou zastavit goa´uldy. S malým zpožděním je rozmražena i Samantha s Danielem a je jim předložen stejný příběh. I od nich potřebují jejich hostitelé potřebné informace o možných spojencích i bitvách týmu. Zatímco se tato trojice snaží na něco vzpomenout, na Zemi se po třech týdnech v bezvědomí probouzí Teal’c. Byl velice vážně zraněn a je jen opravdovým zázrakem, že se mu podařilo přežít. Ale i tak je ochoten se okamžitě vrátit na planetu, kde padli do goa´uldské pasti. Musí své přátele zachránit. Generál však pro něho nemá příliš dobré zprávy. Zbytek týmu již na planetě není, zřejmě byli odvedení na nějakou goa´uldskou državu a je již ztrátou času po nich nadále pátrat. S tím se Teal’c odmítá smířit a opouští SGC.

Mezitím na neznámém místě vydávající se za základnu budoucnosti převládá Jackova nedůvěřivost. Pozastavená sedativa mu dávají šanci si vyslechnout rozhovor v goa´uldštině. Není pochyb, je potřeba utéci. Během svého putování objektem se mu daří postupně osvobodit Carterovou i Jacksona. Uvědomují si, v jak těžké situaci jsou. Nemají tušení, kde se nachází, ani proti komu stojí. Jedinou možností je v tuto chvíli zřejmě hvězdná brána. Jen kdyby nebyla tak falešná, jako zbytek velitelství. Tudy cesty domů nevedou, jen do opětovného zajetí Hator. Tak tohoto goa´ulda opravdu znovu potkat nechtěli. Hathor se snaží vydobýt zpět své místo mezi Vládci soustavy, ovšem nezbytně potřebuje nějakého spojence. Těch několik přeběhlých jaffů proti síle ostatních goa´uldů nemá šanci. A potřebné informace dostane po dobrém nebo po zlém.

Comments are closed.