Hvězdná brána – Paralelní svět (There But for the Grace of God)

Je život náhoda nebo je v něm potřeba hledat vyšší záměr. V okamžiku, kdy byla SG-1 vyslána na P3R-233 by se dalo uvažovat o té druhé variantě. Opuštěný komplex svým složením značně připomíná velitelství SGC. Také je zde spousta artefaktů posbíraných během výprav na cizí planety. Tohle místo je přímo zlatým dolem informací. Jenže je tu jasné varování, že tuto planetu dobyli před nějakou dobou Goa’uldové, je tedy přinejmenším rozumné se prozatím stáhnout. Alespoň do doby, než bude jisté, že je zde bezpečno. To se příliš nezamlouvá Danielovi. Je tady toho tolik k prozkoumání, včetně podivného zařízení připomínající vzdáleně zrcadlo. Co je na něm opravdu zajímavého, je použitý materiál, mohla by to být stejná technologie, jakou využívá hvězdná brána.

Pouhé jedno dotknutí dostává Daniela do ošidné situace. Náhle si uvědomuje, že je na planetě sám. Plukovník zřejmě již neměl trpělivost na něho čekat. Je tedy záhodno vytočit adresu domů a následovat svůj tým. Tentokrát však na něho čeká nečekané překvapení. Po průchodu na Zemi je s ním zacházeno jako s cizincem. Nic není takové, jaké by být mělo. Daniel si připadá jako v nějakém hloupém snu. Podle tvrzení Catherine se nikdy neúčastnil projektu hvězdné brány a zabírá mu nesmírné energie všechny přesvědčit o opaku. Je tu zřejmě nutné začít brát v úvahu teorii o alternativních realitách, vše by tomu nasvědčovalo. Tento svět je dost podobný tomu jeho, až na jednu zásadní výjimku. Země v této realitě čelí ničivému útoku.

Za oběť goa’uldům padlo již nespočet měst a útočná flotila se každou minutou přibližuje i k základně. Generál O’Neill na to má jedinou odpověď, posílá na Chulak atomovou bombu. Doufá tak v dostatečný odvetný útok, aby zastavil invazi. To se ale přepočítává, tato realita nejspíše svůj boj již prohrála. Daniel tedy všechny žádá o pomoc. Získané informace o původu invazní armády by mohli pomoci zachránit jeho svět. Je ale potřeba získat dostatek času pro otevření červí díry. Každý na základně proto musí zaplatit tvrdou daň za každou získanou minutu navíc. Svůj svět sice zachránit již nedokáží, ale alespoň mohou změnit osud svých jiných já.

Comments are closed.