Hvězdná brána – Plášť krále Artuše (Arthur’s Mantle)

Carterová se snaží přijít na účel antického zařízení, jenž se podařilo najít v Avalonu. Doktor Lee se o to snaží neúspěšně již několik měsíců a ani jí se příliš nedaří. Mitchell jí proto raději zve na snídani, když v tom připojený notebook zaznamenává odezvu na prováděný test. Zanedlouho je Samantha i s Cameronem přenesena do jiné dimenze. Ve chvíli, kdy jim dochází, co se stalo, míří za Danielem. Když se něco obdobného stalo jemu, jeho strýček ho mohl vidět a komunikovat s ním. Takže je pravděpodobné, že by to mohlo fungovat i u nich. Avšak jak se zdá, tato teorie byla milná. Daniel je nevidí a Sam i s Cameronem možná uvíznou v této dimenzi, jelikož ani jeden z nich neovládá řeč antiků, aby přeložil text na monitoru. Mezitím ale přichází depeše od sodanů, kteří informují o napadení své vesnice. Generál by nejraději vyslal plukovníka Mitchella, avšak ten je nezvěstný. Zjistit, co se ve vesnici Sodanů stalo tedy míří Teal’c.

Daniel se prozatím snaží na kamerových záznamech zjistit, co se mohlo stát v laboratoři. Ať to bylo cokoliv, zapříčinilo to zmizení uvnitř místnosti a teorie doktora Lee o miniaturizaci je úplně vedle. Až nalezení známek záření přivádí Daniela na stopu přesunu do jiné dimenze. To mu dává možnost se pokusit skrz Merlinův přístroj komunikovat a postupným hledáním znaků překládá text na obrazovce. V tuto chvíli je SGC již nějakou dobu bez spojení na Teal’cem. Ten zůstal společně s SG-12 uvězněn v sodanské vesnici, jíž někdo doslova zmasakroval. Toto řádění přežil jenom Haikon, od něhož se dozvídají o Volnekovi. Ten při své cestě na trh potkal Převora, který s ním něco provedl. Volnek po nějaké době onemocněl a i přes veškerou snahu se jeho stav zhoršoval. Vše nakonec vygradovalo v jeho šílené řádění. A jak se zdá zastavit ho nemůže ani dávka s P-90. Tenhle problém bude potřeba vyřešit pořádným kalibrem, nejvhodnější by byla nálož, která snad Volneka konečně zastaví a budou mu moci vzít ovládací krystal transportního zařízení.

Překlad po jednotlivých slovech je značně zdlouhavý a Camerona rozhodně nebaví sedět u přístroje, když je Teal’c v nebezpečí. Neváhá tedy vyrazit se záchranným týmem, aby zjistil, co se mohlo stát. Daniel mezitím pokračuje ve snahách v překladu najít nějaký návod, jak své přátele vrátit do normální dimenze. Při jednom z pokusů doktora Lee zvrátit účinek přístroje přenáší Daniela do jiné dimenze. Ten se konečně dostává k textům na druhé straně, které obsahují spoustu zajímavých informací. Jak se zdá, hlavním účelem pláště krále Artuše bylo utajit před ostatními povzneseními Merlinovo bádání. Po návratu do smrtelného těla se snažil postavit zbraň proti povzneseným. Merlin se bál vlivu Oriů a chtěl mít použitelnou zbraň k jejich zničení. A podle všeho jí stihl dokončit sestrojit. Stačilo by jí tedy jen najít a začít by mohli na adrese v jeho deníku.

Comments are closed.