Hvězdná brána – Poslední boj (Reckoning Part 1)

Zoufalí Vladci soustavy jsou před svojí definitivní porážkou. V tuto dobu Baalova velvyslankyně nabízí zbytkům vládců možnost se podrobit. Avšak zasedání je narušeno přivedením zajatce. Je jím Samantha Carterová, která byla nalezena v lodi nedaleko základny. Okamžitě padá podezření na vládce Yu, jenž mnohokrát již s lidmi s taury spolupracoval. Ale jak se vzápětí ukazuje, věci se mají úplně jinak. Samantha nečekaně vládce Yu probodává a vzápětí stejně končí i ostatní goa’uldi. Replikátorská kopie Sam právě spustila svou válku, o čemž se zanedlouho přesvědčuje i SG-1. Ta vyčkává u oběžné dráhy jedné planety na přílet méně důležité goa’uldky. Jenže místo ní doráží na místo hat’ak ovládaný replikátory. SG-1 se okamžitě dostává pod těžkou palbu a jejich jedinou nadějí je se transportovat na povrch planety a vrátit se domů hvězdnou bránou. Avšak při ústupu ke kruhům z ničeho nic mizí Daniel.

Podle všeho se dá předpokládat, že se replikátoři budou snažit dostat k jeho vzpomínkám z doby povznesení. Znalosti starých antiků by se Samantě náramně hodili v ovládnutí celé Mléčné dráhy. Ale Daniel je rozhodně nehodlá dát zadarmo a velice záhy mu dochází, jakou hru s ním hraje. On tu nemluví s Omou, jen se ho snaží donutit vzpomínat. Mezitím na Zemi přichází Jacob se špatnými zprávami. Replikátoři v plné síle zaútočili a jednotky pod Baalovou správou pomalu začínají prohrávat. Tato situace naprosto zvrátila i jaffské povstání. Mnoho jaffů ze strachu před neznámým nepřítelem opětovně začalo slibovat věrnost goa’uldům. I kdyby se v tuto chvíli podařilo Carterové s Thorem najít účinnou zbraň proti replikátorům, veškeré zásluhy si přivlastní Baal a s povstáním bude konec.

– V tuto chvíli bude potřeba začít jednat vabank. Musí sebrat veškeré své síly a zamířit na Dakaru. Pokud se jim podaří dobít toto nejsvatější místo, podlomí moc goa’uldů. A nikdy k tomu zřejmě nebude lepší příležitost, než nyní. Baalovi síly jsou rozprostřeny po celé galaxii a Dakaru chrání jen minimum sil. Pro jaffy by to bylo velké vítězství, ovšem nejprve je bude muset Teal´c s Bra’tacem přesvědčit. Do boje míří i Samantha. Získání frekvence spoje mezi částmi replikátorů jí pomohlo k modifikaci disruptoru. Nyní ho plánuje s Thorem odzkoušet v bojových podmínkách. Otestování na jedné lodi jimi ovládané vypadá výtečně, ovšem v okamžiku, kdy se objevuje druhá, je modifikace již nefunkční. V tuto chvíli se zdá být klíčovým místem Dakara. Podle všeho se na ní nachází mocná zbraň schopná zničit nejen replikátory, ale i celý život ve vesmíru. Zařízení, jenž antikové použily k vytvoření zázraku života, se poměrně snadno může stát i jeho zkázou.

Comments are closed.