Hvězdná brána – Poslední boj (Reckoning Part 2)

Kontakt Baala s SGC Jackovi zrovna dvakrát radost neudělal. Zjistit, že Anubis je stále ve hře a chystá se znovudobýt Dakaru ho nikterak nepotěšilo. Baal však s plány svého pána příliš nesouhlasí. Vyhladit veškerý život ve vesmíru, včetně toho jeho mu nepřipadá jako příliš dobrý nápad. Je tedy ochotný udělat všechno možné, aby poskytnul pozemšťanům dostatek času zbraň zničit. Ale to jí bude potřeba nejprve najít. Krom toho, že neví, kde se nachází, je navíc dost pravděpodobné, že jí chrání nějaké silové pole. Musí tedy dostat nálož až těsně k ní. Jacob se Samanthou odchází na Dakaru, aby se pokusili z nápisů na zdi vyčíst, kde by měli začít hledat. Bra’tac s Teal´cem mezitím připravují na oběžné dráze Dakary obrannou linii. Částečně by jim v tom měl pomoci i Baal, který se na pozici přibližuje mnohem pomaleji, než by mohl.

Ve chvíli, kdy doráží jeho flotila, je jasné, že ani boj nebude probíhat příliš standardním způsobem. Baal se zkrátka navzdory Anubisovi snaží získat co nejvíce času pro likvidaci zbraně. Mezitím na Dakaře Samantha konečně odhaluje tajemství nic neříkajících textů. Jedná se o kódovaný zámek. Stačí, když najdou správnou kombinaci a dveře do sálu s antickým zařízením se otevřou. Pro Samanthu je toto památná chvíle. Tohle je zbraň, jenž by se dala použít i proti replikátorům. Než jí tedy zničí, měli by se alespoň pokusit jí nastavit k jejich likvidaci. Ale musí zasáhnout v jeden okamžik všechny replikátory v celé soustavě. K tomu je potřeba současně vytočit všechny hvězdné brány, což umí jediná osoba. Baal již jednou použil tuto možnost k rozšíření modifikovaného viru. Zatímco se Jacob pokouší nastavit zbraň do potřebné odchylky, Samanhta připravuje bránu.

V tuto chvíli do hry o Dakaru vstupují i replikátoři. Kopii Sam se podařilo v Danielově hlavě najít zmínku o mocné zbrani v troskách chrámu. Spouští proto masivní útok na Baalovu flotilu a vysazuje pozemní jednotky na Dakaru. Současně je zahájen útok i na SGC. Jack se snaží replikátory udržet v prostoru brány, ale velice záhy je jasné, že je to nadlidský úkol. Replikátoři získali kontrolu nad velitelstvím a vyřadili i autodestrukci. V tuto chvíli je zřejmě nutné jejich postup zastavit atomovou bombou. Příliš optimální situace nepanuje ani na Dakaře. Zbraň se stále ještě nepodařilo nastavit a jednotky replikátorů jsou již za dveřmi. Naštěstí se v tento okamžik daří Danielovi malý zázrak. Mezitím, co se replikátorka snažila hledat v jeho hlavě, on se dokázal dostat do té její. A nyní přebral kontrolu nad všemi replikátory. Zadržet je si ale žádá až příliš sil. Ale i tak se mu daří získat dostatek času potřebného pro zprovoznění antické zbraně.

Comments are closed.