Hvězdná brána – Trosečníci (Forsaken)

Carterová se chystá na P2X-131 pozorovat unikátní astronomický jev, když v tom Jackovu pozornost upoutá na zemi fotografie. Jeho první reakcí je, že na téhle planetě přeci ještě nebyli, tak jak se sem mohla dostat. Odpověď mu vzápětí poskytuje Jonas s Teal’cem. Ti při průzkumu okolí narazili na havarovanou vesmírnou loď Sebrus. Vzápětí se setkávají i s trojicí posádky. Po počáteční opatrnosti nakonec oba tábory sklápějí zbraně a kapitán Aden Corso představuje své druhy. On, jeho zástupkyně Tanis reynardová a Lyle Pender jsou jediný, kdo přežil poté, co se jejich loď dostala do meteorického roje. Za smrt ostatních členů posádky podle všeho můžou tvorové, kteří je pravidelně napadají od okamžiku, kdy havarovali na planetě. Do přestřelky s mimozemšťany se vzápětí dostává i SG-1. Jack jednoho s útočníků postřelí, ovšem ten je vzápětí zabit Pendrem.

Během střelby je poraněná i Reynardová, na což plukovník reaguje návratem do SGC. Jonas se Samanthou se vrátí se zraněnou ženou a při zpáteční cestě vezmou vybavení potřebné pro opravu lodi. Toto je příležitost prozkoumat vyspělou mimozemskou techniku, což si Carterová nehodlá nechat ujít. Jako optimální to připadá i generálovi, proto posílá zpět na P2X-131 potřebné vybavení a posilu v podobě SG-15. Zatímco, se Sam snaží s pomocí Corsa připojit nakadahový reaktor k systémům lodi, pátrá O’Neill po uprchlém vetřelci. Toho se mu zanedlouho daří dopadnout u těla mrtvého kolegy, jenže než se mu podaří cokoliv zjistit, Pender jej zaplaší bezhlavou střelbou. V Jackovi začínají bobtnat pochybnosti. Ten mimozemšťan se mu snažil něco říci, než ho Pender zastavil.

Jisté pochybnosti začíná mít i Jonas na Zemi. S toho málo, co mu prozradila keltská historie, ho zaujalo jméno lodi. Loď obdobného jména brázdila pozemská moře. Když se k účelu této lodi ještě přidalo narušení bezpečnosti základny z terminálu v ošetřovně, začíná být obezřetnost nasnadě. Jonas je rozhodnut nastražit na Reynardovou past. Na druhém konci galaxie pravá podstata transportní lodi dochází i Carterové. Sebrus byla vězeňská loď a jejich nový přátelé jsou nebezpeční trestanci. Tuto domněnku jim potvrzuje i Warrick. Jeho rasa Serrakinů pomohla před tisíci lety osvobodit Hebridanu od nadvlády goa´uldů. Od té doby žijí ve společné harmonii, tedy až na pár výjimek, mezi než se řadí Aden Corso a jeho druhové. Ti po nehodě využili situace, uprchli a nyní hodlají nenávratně zmizet s pomocí hvězdné brány. Poklady skrývající nejeden ze světů je pro ně až příliš velkým lákadlem. Ale tentokrát se přepočítali

Comments are closed.