Hvězdná brána – V dvojím ohrožení (Double Jeopardy)

Na SG-1 čeká po průchodu bránou hodně nepříjemné překvapení. Během okamžiku jsou obklíčeni junskými bojovníky vedenými jaffou. Ten se dožaduje prozrazení, kdo jsou. Ovšem tým se tentokrát nemusí vůbec představovat. Vůdce Junů zná SG-1 z jejich první návštěvy planety. To oni podnítili vzpouru proti jaffům Heru’ura a přesvědčili je, aby zakopali svou bránu. Nyní za svoji drzost zaplatí. Kdyby jim neslibovali svobodu, nemuseli být dnes v takové situaci. Chronos k planetě přiletěl ve své lodi a prohlásil jí za svou državu. Ještěže pro něho nyní mají cenný dar. Zajatá SG-1 ho dozajista velice potěší. V nastalém zmatku se sice podařilo O’Neillovi uprchnout, ale i tak mají pro svého boha tři zajatce.

A pohled na SG-1 klečící na kolenou Chronose opravdu těší. Konečně se dočká své odplaty. Když se s nimi naposledy viděl během uzavírání mírové smlouvy, sliboval jim krutou smrt, pokud je chytne. A nyní nastal jeho čas. Přizvává si k sobě Dariana, aby prokázal svou oddanost popravením jednoho ze zajatců. Do oka mu padá Daniel Jackson, jemuž po zásahu tyčovou zbraní upadává hlava. Pohled na bezvládné tělo vyvolává zděšení. Chronos naprosto netušil, že by před sebou mohl mít někoho jiného, než člověka. Ale zde leží nějaký vysoce vyspělý robot. Zděšení Chronose vyvolává v Darianovi pochybnosti. Opravdový bůh přeci ví všechno, jenže to co se stalo, ho překvapilo snad více, než kohokoliv jiného. Darian je proto rozhodnut pomoci O’Neillovi osvobodit jeho přátele. To ale sami nedokáží, potřebují pomoc.

O tu přichází na Zemi požádat Harlan. Jeho svěřenci podlehli pouze poznávat vesmír a neuposlechli nařízení zakopat bránu. K jejich výletům na jiné planety jim pomáhá přenosný zdroj energie, který jeho Carterová sestrojila. Ale i ten potřebuje po 48 hodinách dobíjet a tato doba již skoro uplynula. Při cestě na P3X-729 se muselo něco stát. Generál Hammond i přes počáteční nevoli nakonec dává SG-1 zelenou. Cílem mise je zejména pomoci místním obyvatelům od nadvlády Chronose. Záchrana dvojníků je až druhořadým úkolem. I když oba tyto úkoly jdou naprosto jednoduše spojit dohromady. S pomocí svých dvojníků se jim může podařit proniknout na mateřskou loď a jednou provždy dokázat junům, že Chronos není žádný bůh.

Comments are closed.