Hvězdná brána – Zázračné dítě (Prodigy)

Velitelství SGC nečekaně navštěvuje generál Michael E. Ryan, náčelník štábu letectva, aby se osobně ujistil o postupu průzkumu na M4C-862. Tato planeta je měsícem plynného obra, na níž by rád vybudoval výzkumnou stanici. A jelikož je Daniel mimo Zemi s SG-11 a na Carterovou čeká přednáška na vojenské akademii, je odeslán zbytek SG-1 na tuto planetu dohlížet na partu vědců. Ti jsou až příliš horliví a nemají příliš pochopení pro obezřetnost. Jeskyně zkrátka budou moci prozkoumat, až budou prověřeni, že jsou bezpečné. Při návratu však Teal’c s O’Neillem narážejí na zajímavého tvora na bázi energie, co umí procházet pevnou hmotou. Dle očekávání je doktor Hamilton posedlí výzkumem tohoto tvora a příliš nebere v potaz Jackovu obezřetnost. Pokud ten tvor umí procházet předměty, nemají proti němu žádnou obranu.

Mezitím, co se O’Neill nějak snaží vypořádat s děláním chůvy na M4C-862, snaží se Samantha zaujmout kadety svým výkladem teoretické fyziky. Během tohoto jejího vystoupení upoutává její pozornost Jennifer Haileyová. Její postřeh a znalosti jsou úchvatné, vždyť si ani ona sama neuvědomila, že udělala v rovnici chybu. Při bližším zájmu o tuto kadetku, se v ní začíná do značné míry poznávat. Haileyová je opravdu výjimečnou dívkou s velkým potenciálem do budoucna. Jen kdyby neměla takové potíže s disciplínou. Takhle jí po rvačce hrozí vyloučení s akademie a armáda by tak mohla přijít o vhodného adepta pro SGC. Carterová je však jejími schopnostmi natolik přesvědčena, že nejenže se za ní přimlouvá, ale je odhodlána jí i motivovat. Pokud jí dovolí nahlédnout letmo do možné budoucnosti, dá jí motivaci na sobě pracovat. Pokud na vlastní oči uvidí, čeho všeho může dosáhnout, dokáže změnit svůj přístup.

Společně s ní tedy míří za plukovníkem O’Neill na M4C-862, kde se týmu vědců podařilo zajmout jednoho z tvorů. Stačil k tomu jen drobný nápad s dvěma elektrodami a vytvořením magnetického pole. Ale již nadešel čas tohoto tvora propustit, zkoumat ho budou moci mnohem později. Což se zřejmě ale konat nebude, jelikož dochází k radikální změně v chování roje. Ten napadá jednoho z vědců, jenž po něm pátral. O’Neill proto nařizuje okamžitou evakuaci, jíž jim však hatí přílet onoho roje. Celá skupinka se proto ukrývá v jedné z budov, s níž pomocí elektrického proudu vytvářejí bezpečné místo. Jenže toto bezpečí je značně relativní, generátoru dodávajícímu proud, může každou chvíli dojít palivo. Je tedy nutné okamžitě jednat. A rozhodnutí to nebude nijak snadné. Jack tu má hned dvě možnosti. Carterová si myslí, že se jedná o odvetný útok po zajetí jednoho z těchto tvorů a pro Haileyovou je to následek působení magnetického pólu planety. Na hledání pravdy však není čas, je potřeba jednat. Dokud není pozdě.

Comments are closed.