Hvězdná brána – Zmrtvýchvstání (Resurrection)

SG-1 je přivolána do Los Angeles, kde se agent Barett dostal k dost podivnému případu. Někdo postřílel třicet dva vědců pracujících pro jednu z nelegálních odnoží NID. Podle všech záznamů za vše může mladá dívka Anna. Ta si ale na nic nepamatuje. Dalším přeživším je doktor Keffler, který tento masakr prožívá až příliš chladně. Důvod, proč si Barrett přizval SG-1 je velké množství artefaktů. Ty Daniel záhy dává do souvislosti s goa’uldem jménem Sekhmet. Ta byla pravou rukou Raa, pro něhož spravovala nejednu državu. Valnou část svého života podle všeho strávila na Zemi, než se pokusila Raa svrhnout a on jí za to poslal do vyhnanství. Mezi artefakty Daniela upoutává zejména archa uzamčená heslem. A jelikož doktor Keffler nehodlá příliš spolupracovat, vydává se Daniel si promluvit s Annou.

Ta si nepamatuje na nic s toho, co se zde stalo. Pohled na videozáznam jí přímo děsí a Daniel ani nepochybuje, že tato osoba s tímto masakrem nemá nic společného. Co ho ale na první pohled zaujímá, jsou její malby. Zachycené výjevy jsou odrazem jejích nočních mur, které jí od doby jejího stvoření pronásledují. Jak pomalu začíná vyplouvat na povrch, Annu vytvořil Keffler a pro její rychlejší růst použil nanotechnologii, k níž se NID dostala z Argosu. V tuto chvíli začíná agent Barrett pracovat s možností, že mu někde po městě pobíhá Annin klon s vražednými touhami. Ale realita je očividně mnohem zamotanější. Carterové se daří prolomit zakódování počítače, z čehož se ukazuje skutečná podstata Kefflerova výzkum. On spojil lidskou a goa’uldskou DNA ve snaze vytvořit jedince disponujícího genetickou pamětí. Proto si Anna nic nepamatuje, její řádění nebyla ona, nýbrž její goa’uldská část Sekhmet.

Pomocí jedné kresby se daří otevřít archu, v níž se nachází bomba. Množství nakadau v ní by způsobilo nevyčíslitelnou explozi, je proto potřeba během příštím šestnácti hodin přijít na deaktivační sekvenci. Zřejmě je tedy vše v rukách Daniela, jelikož Teal’c s doktorem Lee nejsou při pokusu bombu zneškodnit příliš úspěšný. Danielova snaha porozumět Anně ho přivádí až k záznamům, na nichž odhaluje temnotu v Kefflerově duši. On má pomocí dálkového ovládače kontrolu nad vyvoláním Sekhmet a byl to právě on, kdo jí pustil a nechal jí pozabíjet své kolegy. Ti zřejmě nesouhlasili s jeho metodami a chtěli proti němu zasáhnout. Jedinou nadějí na deaktivaci bomby se tak stává Anna. Vyvolat tuto vzpomínku se u ní Daniel snaží meditací, ta však akorát přivolává Sekhmet, jenž hodlá za každou cenu uprchnout. A stejný plán v nastalém zmatku má i Keffler.

Comments are closed.